PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Światrolnika.tv /Robert Winnicki: Nasz elektorat to łakomy kąsek dla PiS

Robert Winnicki: Nasz elektorat to łakomy kąsek dla PiS

Autor: Oliver Pochwat 2022-06-06 20:00:00

Robert Winnicki w rozmowie z Oliverem Pochwatem odniósł się do słów Pawła Poncyliusza mówiących o tym, że koalicja KO z Konfederacją jest możliwa.

Paweł Poncyliusz w rozmowie z Robertem Mazurkiem odniósł się do możliwości stworzenia koalicji z Konfederacją. Parlamentarzysta związany z Koalicją Obywatelską oświadczył, że: „po wyborach to jest trochę inna sytuacja. Wtedy jednak arytmetyka decyduje, czy możemy wziąć odpowiedzialność za Polskę i czy mamy jakiś plan reform wspólny, czy nie". Czy "sojusz" Konfederacji z Koalicją Obywatelską jest możliwy? O wyjaśnienia poprosiliśmy Roberta Winnickiego.

Konfederacja – łakomy Kąsek?

Paweł Poncyliusz jest przekonany, że Konfederacja może iść na ucztę ludożerców i być głównym daniem w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Jak zapewnił parlamentarzysta, Koalicja Obywatelska nie ma ochoty „zjeść” ugrupowania, które reprezentuje Robert Winnicki.

"Prawo i Sprawiedliwość patrzy na nas, nawet polityków jako łakomy kąsek. Pamiętajmy, że Prawo i Sprawiedliwość wyrosło na kanibalizacji prawicy narodowej kilkanaście lat temu. Więc patrzą oni na naszych wyborców jak na łakomy kąsek. Cały czas operują hasłami niepodległościowymi i patriotycznymi, a jaka jest ich, polityka widzimy, chociażby przy okazji KPO. My się nie czujemy ani konsumowani, ani nie chcemy być jakimś przedmiotem adoracji z jednej, czy drugiej strony. Mamy swoją wyrazistą agendę. Staramy się zdobyć jak najszersze poparcie i o to będziemy walczyć w kolejnych wyborach" – powiedział polityk Konfederacji.

Robert Winnicki – opozycja

Konfederacja to formacja polityczna, którą tworzą cztery ugrupowania polityczne. Dwie największe partie polityczne Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska, starają się wyeliminować Konfederację z życia politycznego, ale od czasu do czasu wysyłają sygnały o chęci czasowego zbliżenia. Kim jest zatem Konfederacja dla PiS-u i PO?

"To jest oczywiście taka bardzo hipokrytyczna postawa w okresie wyborczym. Możemy zakładać różne scenariusze po najbliższych wyborach parlamentarnych, ale spodziewamy się ataków i adoracji. Jeśli okaże się, że Konfederacja samodzielnie nie będzie mogła rządzić i ktoś będzie chciał z nami zawiązać koalicję, to mamy nasze postulaty programowe i polityczne i będziemy o tym rozmawiać, a nie o tym kto, jaki ma uśmiech i jakie głupoty opowiadał. To są dla nasz rzeczy zupełnie wtórne" – wyjaśnił Robert Winnicki.

Czytaj także: Marek Budzisz: Putin uczynił z żywności narzędzie polityki imperialnej


Oleh Kuts: Polska jest liderem zachodu, jeśli chodzi o wsparcie Ukrainy

Autor: Emilia Gromczak 2022-07-03 11:00:00

Andrzej Babuchowski: Wojna nie odcisnęła piętna na polskim mleczarstwie

Autor: Emilia Gromczak 2022-07-03 07:00:00

Wiktor Szmulewicz: Ograniczenie środków ochrony roślin to groźny pomysł

Autor: Karol Pepliński 2022-07-02 23:00:00

BULT SMOGOWICZE