O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Światrolnika.tv

27-02-2023

Autor: Ewa Zajączkowska-Hernik

Forum Dla Wsi w Toruniu zgromadziło tłumy rolników!

Forum Dla Wsi w Toruniu, które odbyło się 25 lutego w gmachu Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, zgromadziło tłumy rolników! Zobaczcie videorelację!

Konferencja "Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy” odbyła się z udziałem organizacji rolniczych z Polski, a także reprezentacji organizacji rolniczych z Niemiec, Holandii, czy Litwy. 

Europejscy rolnicy muszą się zjednoczyć!

Konferencja Forum Dla Wsi: "Zjednoczeni rolnicy gwarantem bezpieczeństwa Europy” wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród europejskich rolników. Choć największą grupę stanowili rolnicy z Polski, do Torunia zawitali także rolnicy zjednoczeni w europejskiej organizacji Farmers Defence Force z Niemiec i Holandii. 

"Na pewno ta inicjatywa była potrzebna, mówiło się o niej od dłuższego czasu w serach rolniczych. Bardzo się cieszymy, że "Solidarność" Rolników Indywidualnych jest w Toruniu. To, o czym dziś mówimy w Toruniu, to jedność, bo musimy mówić jednym głosem. Widzimy też organizacje europejskie z Holandii, czy z Litwy, które przedstawiają nam to, że jeżeli będziemy mówić jednym głosem, to jesteśmy w stanie coś wywalczyć w Unii Europejskiej. Jest to bardzo dobra inicjatywa, która powinna odbywać się cyklicznie!" – powiedział Adrian Wawrzyniak, rzecznik prasowy NSZZ RI “Solidarność”, przewodniczący NSZZ RI “Solidarność” w województwie dolnośląskim.

Forum Dla Wsi powinno być cykliczne – tego oczekują rolnicy

Rolnicy zapytani o opinię na temat Forum Dla Wsi mówią jasno: takie wydarzenie powinno odbywać się cyklicznie, bo taka inicjatywa jednoczy rolników. Blisko 600 uczestników konferencji spotkało się w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, by wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi europejskiego rolnictwa. 

Dzięki temu, że na Forum Dla Wsi przyjechała reprezentacja rolników z zagranicy, widzimy, że granice w rolnictwie zacierają się. Okazuje się, że interes rolnika niemieckiego, holenderskiego, czy polskiego są tożsame – ocenił Robert Nowacki z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. 

Jesteśmy w Unii Europejskiej, trzeba szukać partnerów i wsłuchiwać się w głosy z dwóch stron barykady – dodał Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych. 

Zobacz także: Szczepan Wójcik: Tylko zjednoczeni rolnicy zapewnią bezpieczeństwo żywnościowe

swiatrolnika.info 2023