Drogi Użytkowniku,

Potrzebujemy Twojej świadomej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Wymaga tego od nas Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO) wchodzące w życie już 25 maja 2018 roku. Dzięki wprowadzonym zmianom będziemy jeszcze lepiej chronili Twoje dane osobowe! Poniżej wszystkie niezbędne informacje.

Administratorem danych jest Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kolejowej 45/135, 01-210 (KRS: 0000500475)
PODMIOTY, KTÓRYM POWIERZONO PRZETWARZANIE
Zaufani partnerzy – tutaj lista

Wyrażam zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies. Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych i innych parametrów zapisywanych w plikach cookies, pozostawianych w trakcie przeglądania stron i serwisów internetowych, w celach analitycznych oraz w celach marketingowych (łącznie z profilowaniem) przez Fundację Wsparcia Rolnika Polska Ziemia i jej zaufanych partnerów.
Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 RODO, a jego cele to:
1. Tworzenie statystyk i dopasowanie treści stron do preferencji Użytkownika
2. Marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
3. Wykrywanie botów i nadużyć
4. Świadczenie usług drogą elektroniczną

PODSTAWY PRAWNE:

1. Świadczenie usług drogą elektroniczną – brak możliwości świadczenia usługi bez niezbędnych danych
2. Marketing, w tym profilowanie i cele analityczne – zgoda Użytkownika
3. Pozostałe – uzasadniony prawnie interes administratora danych
Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne a podstawą ich przetwarzania jest moja zgoda. Odbiorcami danych są Google Analytics, Google Ads, Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Freshmail, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Moje dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat do czasu wykorzystania możliwości marketingowych i analizy danych potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej lub do odwołania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Jestem świadomy swoich praw:

1. Mam prawo do wycofania się z tej zgody w dowolnym terminie, a moje dane osobowe będą przetwarzane do czasu jej odwołania.
2. Mam prawo dostępu do moich danych osobowych
3. Mam prawo skorygowania niepoprawnych danych
4. Mam prawo do usunięcia informacji
5. Mam prawo do ograniczenia przetwarzania danych
6. Mam prawo do wniesienia skargi do organu nadzorującego, tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
7. Mam prawo do przenoszenia danych


Dane są wykorzystywane do profilowania marketingu za pomocą narzędzi Google Analytics, Facebook. W sytuacji wniesienia sprzeciwu wobec profilowania – prosimy skorzystać z ustawień przeglądarki.
Brak wyrażenia zgody uniemożliwi lub ograniczy dostęp do usług fundacji, może też wpłynąć na niektóre funkcjonalności strony.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Swoją wcześniej wydana zgode możesz cofnąć klikając przycisk u dołu strony "Cofnij zgodę"
Wydarzenia

Świat rolnika

Czas czekania i święcenia pokarmów [WIDEO]

W Wielką Sobotę w kościołach tradycyjnie przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Dzieci tłumnie, najczęściej w towarzystwie rodziców, przynoszą do świątyni barwnie przyozdobione koszyki pełne tradycyjnych świątecznych potraw.

 

W Wielką Sobotę w kościołach tradycyjnie przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Dzieci tłumnie, najczęściej w towarzystwie rodziców, przynoszą do świątyni barwnie przyozdobione koszyki pełne tradycyjnych świątecznych potraw.

 

– Jest to najbardziej uczęszczany dzień jeśli chodzi o nasze kościoły. Cieszę się zawsze, kiedy święcę, rzeczywiście wędliny, mięso, jajka, chrzan, sól, bo rzeczywiście ma to jakiś wymiar tej tradycji żydowskiej, ale i chrześcijańskiej

 

– mówi ks. prof. UKSW Józef Kloch.

 

Produkty, które znajdują się w wielkanocnych koszykach, mają później trafić na świąteczny stół. Każdy z nich ma swoje symboliczne znaczenie, wyrosłe z wieloletniej tradycji.

 

– Jajko, które symbolizuje nowe życie. Mięso, co nawiązuje do mięsa pieczonego baranka. Pod postacią baranka rozumiemy zwycięskiego, zmartwychwstałego Chrystusa. Chrzan jest symbolem gorzkiej męki Chrystusa, więc nawiązujemy do tego, co się działo wcześniej. Sól jest znakiem przyjaźni w Piśmie Świętym, ona też jest symbolem oczyszczenia

 

 – tłumaczy diakon Michał Skierkowski.

W kościołach w Wielką Sobotę trwa cisza. Wierni oddają cześć adorując Najświętszy Sakrament wystawiony w Grobie Pańskim, czyli specjalnie przygotowanej kaplicy. W ten sposób przygotowują się do wieczornej Wigilii Paschalnej.

 

– Dla wszystkich wierzących ten dzień jest czasem milczenia, ale również oczekiwania. Kościół modli się na brewiarzu, jest przy grobie na adoracji. Właściwie, to jest cała aktywność kościoła tego dnia

 

– komentuje ks. Wojciech Skóra MIC

 

Reporter: Kalina Brzozowska

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/ swiatrolnika. info

Foto: swiatrolnika.info

Wegańscy rodzice niemal zagłodzili swoje 5-miesięczne dziecko. Karmili je zgodnie ze swoim stylem życia...  ,swiat rolnika, hodowla zwierząt, polityka rolna, rolnictwo, portal rolniczy
Wegańscy rodzice niemal zagłodzili swojego pięciomiesięcznego syna, o mal nie doprowadzjąc dziecka do śmierci. ...
Lider AGROunii skorzystał z zaproszenia myśliwych i po wejściu na mównicę nie zostawił na nich suchej nitki.  ,swiat rolnika, hodowla zwierząt, polityka rolna, rolnictwo, portal rolniczy
Lider AGROunii skorzystał z zaproszenia myśliwych i po wejściu na mównicę nie zostawił na nich suchej...

Świat rolnika

Czas czekania i święcenia pokarmów [WIDEO]

W Wielką Sobotę w kościołach tradycyjnie przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Dzieci tłumnie, najczęściej w towarzystwie rodziców, przynoszą do świątyni barwnie przyozdobione koszyki pełne tradycyjnych świątecznych potraw.

 

W Wielką Sobotę w kościołach tradycyjnie przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Dzieci tłumnie, najczęściej w towarzystwie rodziców, przynoszą do świątyni barwnie przyozdobione koszyki pełne tradycyjnych świątecznych potraw.

 

– Jest to najbardziej uczęszczany dzień jeśli chodzi o nasze kościoły. Cieszę się zawsze, kiedy święcę, rzeczywiście wędliny, mięso, jajka, chrzan, sól, bo rzeczywiście ma to jakiś wymiar tej tradycji żydowskiej, ale i chrześcijańskiej

 

– mówi ks. prof. UKSW Józef Kloch.

 

Produkty, które znajdują się w wielkanocnych koszykach, mają później trafić na świąteczny stół. Każdy z nich ma swoje symboliczne znaczenie, wyrosłe z wieloletniej tradycji.

 

– Jajko, które symbolizuje nowe życie. Mięso, co nawiązuje do mięsa pieczonego baranka. Pod postacią baranka rozumiemy zwycięskiego, zmartwychwstałego Chrystusa. Chrzan jest symbolem gorzkiej męki Chrystusa, więc nawiązujemy do tego, co się działo wcześniej. Sól jest znakiem przyjaźni w Piśmie Świętym, ona też jest symbolem oczyszczenia

 

 – tłumaczy diakon Michał Skierkowski.

W kościołach w Wielką Sobotę trwa cisza. Wierni oddają cześć adorując Najświętszy Sakrament wystawiony w Grobie Pańskim, czyli specjalnie przygotowanej kaplicy. W ten sposób przygotowują się do wieczornej Wigilii Paschalnej.

 

– Dla wszystkich wierzących ten dzień jest czasem milczenia, ale również oczekiwania. Kościół modli się na brewiarzu, jest przy grobie na adoracji. Właściwie, to jest cała aktywność kościoła tego dnia

 

– komentuje ks. Wojciech Skóra MIC

 

Reporter: Kalina Brzozowska

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/ swiatrolnika. info

Foto: swiatrolnika.info

Świat rolnika

Czas czekania i święcenia pokarmów [WIDEO]

W Wielką Sobotę w kościołach tradycyjnie przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Dzieci tłumnie, najczęściej w towarzystwie rodziców, przynoszą do świątyni barwnie przyozdobione koszyki pełne tradycyjnych świątecznych potraw.

 

W Wielką Sobotę w kościołach tradycyjnie przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Dzieci tłumnie, najczęściej w towarzystwie rodziców, przynoszą do świątyni barwnie przyozdobione koszyki pełne tradycyjnych świątecznych potraw.

 

– Jest to najbardziej uczęszczany dzień jeśli chodzi o nasze kościoły. Cieszę się zawsze, kiedy święcę, rzeczywiście wędliny, mięso, jajka, chrzan, sól, bo rzeczywiście ma to jakiś wymiar tej tradycji żydowskiej, ale i chrześcijańskiej

 

– mówi ks. prof. UKSW Józef Kloch.

 

Produkty, które znajdują się w wielkanocnych koszykach, mają później trafić na świąteczny stół. Każdy z nich ma swoje symboliczne znaczenie, wyrosłe z wieloletniej tradycji.

 

– Jajko, które symbolizuje nowe życie. Mięso, co nawiązuje do mięsa pieczonego baranka. Pod postacią baranka rozumiemy zwycięskiego, zmartwychwstałego Chrystusa. Chrzan jest symbolem gorzkiej męki Chrystusa, więc nawiązujemy do tego, co się działo wcześniej. Sól jest znakiem przyjaźni w Piśmie Świętym, ona też jest symbolem oczyszczenia

 

 – tłumaczy diakon Michał Skierkowski.

W kościołach w Wielką Sobotę trwa cisza. Wierni oddają cześć adorując Najświętszy Sakrament wystawiony w Grobie Pańskim, czyli specjalnie przygotowanej kaplicy. W ten sposób przygotowują się do wieczornej Wigilii Paschalnej.

 

– Dla wszystkich wierzących ten dzień jest czasem milczenia, ale również oczekiwania. Kościół modli się na brewiarzu, jest przy grobie na adoracji. Właściwie, to jest cała aktywność kościoła tego dnia

 

– komentuje ks. Wojciech Skóra MIC

 

Reporter: Kalina Brzozowska

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/ swiatrolnika. info

Foto: swiatrolnika.info

Świat rolnika

Czas czekania i święcenia pokarmów [WIDEO]

W Wielką Sobotę w kościołach tradycyjnie przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Dzieci tłumnie, najczęściej w towarzystwie rodziców, przynoszą do świątyni barwnie przyozdobione koszyki pełne tradycyjnych świątecznych potraw.

 

W Wielką Sobotę w kościołach tradycyjnie przez cały dzień odbywa się święcenie pokarmów. Dzieci tłumnie, najczęściej w towarzystwie rodziców, przynoszą do świątyni barwnie przyozdobione koszyki pełne tradycyjnych świątecznych potraw.

 

– Jest to najbardziej uczęszczany dzień jeśli chodzi o nasze kościoły. Cieszę się zawsze, kiedy święcę, rzeczywiście wędliny, mięso, jajka, chrzan, sól, bo rzeczywiście ma to jakiś wymiar tej tradycji żydowskiej, ale i chrześcijańskiej

 

– mówi ks. prof. UKSW Józef Kloch.

 

Produkty, które znajdują się w wielkanocnych koszykach, mają później trafić na świąteczny stół. Każdy z nich ma swoje symboliczne znaczenie, wyrosłe z wieloletniej tradycji.

 

– Jajko, które symbolizuje nowe życie. Mięso, co nawiązuje do mięsa pieczonego baranka. Pod postacią baranka rozumiemy zwycięskiego, zmartwychwstałego Chrystusa. Chrzan jest symbolem gorzkiej męki Chrystusa, więc nawiązujemy do tego, co się działo wcześniej. Sól jest znakiem przyjaźni w Piśmie Świętym, ona też jest symbolem oczyszczenia

 

 – tłumaczy diakon Michał Skierkowski.

W kościołach w Wielką Sobotę trwa cisza. Wierni oddają cześć adorując Najświętszy Sakrament wystawiony w Grobie Pańskim, czyli specjalnie przygotowanej kaplicy. W ten sposób przygotowują się do wieczornej Wigilii Paschalnej.

 

– Dla wszystkich wierzących ten dzień jest czasem milczenia, ale również oczekiwania. Kościół modli się na brewiarzu, jest przy grobie na adoracji. Właściwie, to jest cała aktywność kościoła tego dnia

 

– komentuje ks. Wojciech Skóra MIC

 

Reporter: Kalina Brzozowska

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/ swiatrolnika. info

Foto: swiatrolnika.info

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.