Światowi producenci drobiu obawiają się wzrostu cen zbóż

Wzrost cen zbóż w różnych krajach zmusił producentów mięsa do przeciwstawienia się eksportowi tych produktów z ich krajów. Światowi producenci drobiu obawiają się dalszego wzrostu cen. Jednak niektórzy eksperci uważają, że wzrost cen zbóż w wielu krajach można zrekompensować innymi metodami niż zakazy eksportu i cła na te produkty. Wielu obserwatorów uważa, że nałożenie ceł eksportowych na zboże będzie miało bardzo złe implikacje strategiczne i taktyczne dla krajów eksportujących zboże.
Światowi producenci drobiu zaniepokojeni
W ostatnich tygodniach zmniejszone opady deszczu na różnych obszarach produkcyjnych i występowanie suszy doprowadziły do wzrostu cen produktów zbożowych, czym zaniepokoili się światowi producenci drobiu.
Tymczasem eksperci sugerują, że bezprecedensowy wzrost spożycia zbóż w Chinach może mieć znaczący wpływ na rynki światowe.
Wydaje się, że kraj ten podniósł się po skutkach COVID-19 wcześniej niż inne części świata, a wraz ze wzrostem spożycia białka zwierzęcego na mieszkańca wzrosło również zapotrzebowanie na zboża. Według prognoz USDA import kukurydzy do Chin w obecnym sezonie sadzenia może wynieść ponad 22 mln ton.
ARiMR: Dziś ostatni dzień przyjmowania wniosków na inwestycje chroniące przed suszą
Światowi producenci drobiu
Wzrost cen zbóż w różnych krajach zmusił producentów mięsa do przeciwstawienia się eksportowi tych produktów z ich krajów. Jednak niektórzy eksperci uważają, że wzrost cen zbóż w wielu krajach można zrekompensować innymi metodami niż zakazy eksportu i cła na te produkty. Wzrostu cen obawiają się światowi producenci drobiu.
Wielu obserwatorów uważa, że nałożenie ceł eksportowych na zboże będzie miało bardzo złe implikacje strategiczne i taktyczne dla krajów eksportujących zboże. Stanie się głównym graczem na światowych rynkach jest możliwe tylko dzięki zasadom i zachowaniom, z których najważniejszym jest zapewnienie ciągłości dostaw.
W obecnych warunkach różne kraje mogą różnie zarządzać swoimi rynkami wewnętrznymi, ale wydaje się, że jednym z najlepszych sposobów kontrolowania rynku może być wypłacanie dotacji końcowym producentom przemysłu drobiarskiego.
meatinfo.ru/fot.pxhere