Światowa produkcja wieprzowiny osiągnie 103 mln ton

Jak przewiduje USDA, światowa produkcja wieprzowiny w tym roku wyniesie około 103 mln ton i będzie o 6,1% większa niż globalna produkcja w 2020 roku. W przypadku Chin prognozowany wzrost wyniesie 14,5% rocznie. Według raportu do końca 2021 r. ten azjatycki kraj będzie dostarczał 41,9% światowej produkcji wieprzowiny. Oczekuje się, że w handlu międzynarodowym globalny eksport spadnie o 2,1% w 2021 r., a UE pozostanie największym eksporterem wieprzowiny na świecie. Meksyk również skorzysta na zwiększonym popycie na wieprzowinę z Chin i oczekuje się, że utrzyma stały wzrost eksportu na rynek chiński.
Światowa produkcja wieprzowiny większa niż rok temu
USDA przewiduje, że w tym roku światowa produkcja wieprzowiny będzie o 6,1% większa niż globalna produkcja wieprzowiny w 2020 roku. W przypadku Chin prognozowany wzrost wyniesie 14,5% rocznie. Według raportu do końca 2021 r. ten azjatycki kraj będzie dostarczał 41,9% światowej produkcji wieprzowiny, a światowa produkcja wieprzowiny osiągnie 103 mln ton.
W Unii Europejskiej, drugim co do wielkości producentem na świecie, spodziewany jest ponownie niewielki wzrost o 0,2 proc. Trzecie miejsce w tym łańcuchu zajmują Stany Zjednoczone, w których oczekuje się rocznego wzrostu produkcji o 1%, biorąc pod uwagę wzrost popytu krajowego i zewnętrznego na mięso wieprzowe.
Ekoaktywiści będą bezkarnie blokować inwestycje? Dr Chocian: anarchia będzie kwitła
Światowa produkcja wieprzowiny poniżej poziomu sprzed ASF
Pod względem konsumpcji w 2020 roku spadł on do najniższego poziomu od ponad dekady, pomimo wysokiego tempa handlu mięsem wieprzowym. Przewiduje się, że światowa produkcja wieprzowiny będzie poniżej poziomów sprzed ASF. Oczekuje się, że w handlu międzynarodowym globalny eksport spadnie o 2,1% w 2021 r., a UE pozostanie największym eksporterem wieprzowiny na świecie.
Meksyk również skorzysta na zwiększonym popycie na wieprzowinę z Chin i oczekuje się, że utrzyma stały wzrost eksportu na rynek chiński. Produkcja wieprzowiny w Meksyku w tym roku osiągnie 1,5 mln ton, co będzie krajowym rekordem. Wzrost produkcji mięsa wieprzowego jest wspierany przez rosnący popyt, a także wysiłki lokalnego przemysłu mające na celu genetyczną poprawę stad trzody chlewnej.
meatinfo.ru/fot.pixabay