Sektor czerwonego mięsa zadowolony ze złożenia wniosku o CPTPP

Nowozelandzki sektor czerwonego mięsa z zadowoleniem przyjął informacje o decyzji Wielkiej Brytanii o złożeniu wniosku o CPTPP. Wskazuje jednak na inne problemy. Wielka Brytania musi pilnie rozwiązać kwestię podziału kontyngentów taryfowych i wziąć pod uwagę chęć spełnienia wyższych standardów. Od 2020 r. najbardziej niepokojącymi sygnałami z brytyjskiego rynku żywności są obniżanie się standardów bezpieczeństwa żywności, ponieważ Królestwo negocjuje umowę o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi.
Sektor czerwonego mięsa o złożeniu wniosku o CPTPP
Decyzja Wielkiej Brytanii o zastosowaniu kompleksowej i postępowej umowy w sprawie partnerstwa transpacyficznego (CPTPP) jest z zadowoleniem przyjmowana przez sektor czerwonego mięsa w Nowej Zelandii, ale należy wziąć pod uwagę chęć spełnienia wyższych standardów.
Wspaniale jest widzieć, jak Wielka Brytania robi ten krok i wspiera otwarte rynki globalne. To cenny i ważny sygnał w dobie zawirowań w światowym handlu, w tym rosnącego protekcjonizmu. Jest to również przekonujące potwierdzenie kluczowej roli, jaką liberalizacja handlu może odegrać w ożywieniu gospodarczym i wzroście gospodarczym po wpływie COVID-19. Przystąpienie do CPTPP to jednak także porozumienie, którego rezultatem jest ambitny, kompleksowy i wysokiej jakości wynik, także pod względem jakości czerwonego mięsa i innych produktów rolnych. Oczekujemy, że Wielka Brytania podejdzie do negocjacji na tej podstawie i w tym duchu. Oczekujemy również, że Wielka Brytania osiągnie takie same ambitne wyniki w naszych dwustronnych negocjacjach dotyczących umowy o wolnym handlu.
– powiedziała Sirma Karapeeva, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Przemysłu Mięsnego.
Klaudia Jachira dotrzyma obietnicy i zrzeknie się immunitetu? Sąd za nazwanie myśliwych sadystami!
Sektor czerwonego mięsa wskazuje na inne problemy
Nowozelandzki sektor czerwonego mięsa wskazuje jednak na inne problemy. Sam McIvor, dyrektor naczelny Beef + Lamb New Zealand, mówi, że Wielka Brytania musi pilnie rozwiązać kwestię podziału kontyngentów taryfowych (TRQ) WTO przed rozpoczęciem jakichkolwiek nowych negocjacji.
Decyzja Wielkiej Brytanii wraz z Unią Europejską o podziale kontyngentów taryfowych zagraża jakości dostępu Nowej Zelandii do tych rynków. Jest to mylący sygnał zaangażowania Wielkiej Brytanii w oparty na zasadach globalny system handlu i otwarte rynki. Oczekujemy, że Wielka Brytania będzie konstruktywnie pracować nad znalezieniem rozwiązania, które nie pogorszy naszych stosunków handlowych.
Od 2020 r. najbardziej niepokojącymi sygnałami z brytyjskiego rynku żywności są obniżanie się standardów bezpieczeństwa żywności, ponieważ Królestwo negocjuje umowę o wolnym handlu ze Stanami Zjednoczonymi.
meatinfo.ru/fot.pixabay