PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / Wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko do końca dnia. Lepiej się pospiesz

Wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko do końca dnia. Lepiej się pospiesz

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-31 11:30:00
dopłaty bezpośrednie

Tylko do końca dnia można składać wnioski o dopłaty bezpośrednie z PROW za 2022. Według ARiMR, na razie wnioski o dopłaty złożyło blisko 1,15 mln rolników.

Początkowo termin na złożenie wniosku wyznaczony był do 16 maja, jednak minister rolnictwa wydłużył go do 31 maja, ze względu na postulaty rolników. W związku z wydłużeniem terminu, zmiany do wniosków o dopłaty bezpośrednie także można składać dłużej – do 15 czerwca 2022 r.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie tylko do 31 maja

Rolnicy, którzy nie zdążą złożyć wniosku o dopłaty bezpośrednie za 2022 rok do 31 maja, mogą to zrobić jeszcze do 27 czerwca, ale wtedy kwota należnych płatności zostanie pomniejszona o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia. Z kolei zmiany do złożonych w terminie wniosków można wprowadzać bez żadnych konsekwencji do 15 czerwca.

Wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW można przesyłać wyłącznie elektronicznie. W tegorocznej kampanii trzeba to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), udostępnionej na portalu ARiMR, a nie jak wcześniej bezpośrednio przez aplikację eWniosekPlus. Dane dostępu, czyli login i hasło, z których dotychczas korzystali rolnicy ubiegający się o dopłaty, nie zmieniły się. Ci, którzy nie mają komputerów lub obawiają się, że sami nie poradzą sobie z wypełnieniem wniosku, mogą liczyć na pomoc techniczną pracowników Agencji.

dopłaty bezpośrednie

Czytaj też: ARiMR wydłuża ważny nabór wniosków. Rolnicy mogą zgarnąć 12 mln złotych

ARiMR/fot.pixabay