PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / Utylizacja padłych zwierząt gospodarskich

Utylizacja padłych zwierząt gospodarskich

Autor: Marzena Deresz 2017-01-23 15:55:26
Utylizacja padłych zwierząt gospodarskich

Kto w 2017 roku świadczy usługi związane z utylizacją padłych zwierząt gospodarskich? Jakie są ceny?

 

 

Jedenaście spółek podpisało z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowy związane z usługami utylizacyjnymi martwych zwierząt hodowlanych.

 

Od nowego roku tego typu usługi wykonywać będzie od dwóch do dziewięciu firm w województwie. Rolnicy, zanim wybiorą konkretną spółkę, powinni zapoznać się więc z cenami firmy. Zasady dofinansowania z ARiMR na tego typu usługi będą analogiczne do zeszłego roku. Wsparcie może dostać producent rolny prowadzący gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym lub dział specjalny produkcji rolnej.

 

Pomoc nie przysługuję producentom, którzy nie spełniają wymogu mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa określonego w Załączniku I do rozporządzenia Komisji Europejskiej nr (WE) nr 702/2014 z dnia 25 czerwca 2014 r. Dofinansowanie może być przyznane na pokrycie  kosztów zbioru, transportu i unieszkodliwienia padłych zwierząt gospodarskich z gatunku kozy, owce, bydło, konie oraz świnie.

 

Rolnicy będą musieli zapłacić 25 procent kwoty za usługę, jeżeli dojdzie do unieszkodliwienia padłego bydła poniżej 48 miesiąca życia, natomiast owiec i kóz poniżej 18 miesiąca życia oraz świń i koni niezależnie od ich wieku.

 

Lista firm, które zajmują się utylizacją:

 EKO - STOK Sp. z o.o.; Stans Sp. z o.o. Sp. k.; Energoutil Sp. z o.o. ; Jasta Sp. z o.o.; PP-H Hetman Sp. z o.o.; PPP Bacutil Sp. J.; Promarol - Plus Sp. z o.o.; Saria Polska Sp. z o.o.; STRUGA S.A.; ZP-H Rakowscy Sp. J. ; ZR-P "FARMUTIL HS" S.A.

 

CENY usług utylizacyjnych w poszczególnych województwach w 2017 roku

 

arimr.gov.pl/Riv/fot. pixabay.com


Autor: Sebastian Wroniewski

Producenci warzyw szklarniowych otrzymają wsparcie? Jest odpowiedź MRiRW


Autor: Sebastian Wroniewski

ARiMR: Sadownicy należący do organizacji nie mogą sami wnioskować o wsparcie


Autor: Świat Rolnika

Pomoc suszowa nie ruszyła! A ruszyć miała planowo...


BULT SMOGOWICZE