PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / Pożyczka z KOWR dla rolników na przedsięwzięcia rozwojowe

Pożyczka z KOWR dla rolników na przedsięwzięcia rozwojowe

Autor: Michał Rybka 2021-12-20 16:30:00
Pożyczka z KOWR

Pożyczka z KOWR na rolnicze przedsięwzięcia rozwojowe posiada preferencyjne oprocentowanie, które od 1 stycznia 2021 r. wyniesie 1,53% w skali roku.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa podaje, że maksymalna wysokość pożyczki wynosi 500 tys. zł, która może być udzielona nie dłużej niż na 6 lat. Ponadto procedura ubiegania się o takie pożyczki została znacznie uproszczona. Aby ubiegać się o takiego rodzaju pożyczkę, należy złożyć wniosek w Oddziale Terenowym KOWR.

Mechanizm rozpatrywania wniosków

WIR przestrzega przed zasadniczą różnicą w rozpatrywaniu wniosków. Rozpatrywanie wniosków będzie odbywać się tylko i wyłącznie na poziomie Oddziału Terenowego. Jednakże zweryfikowane wnioski nie będą wysyłane do Centrali KOWR (tak jak było do tej pory).pozyczkazkowr2

Do tej pory pożyczki z KOWR posiadały jedną niedoskonałość – bardzo długi i dość niesprecyzowany termin rozpatrywania. Na szczęście najnowsza pożyczka z KOWR i jej wniosek ma być rozpatrzony w terminie do maksymalnie 14 dni oraz 7 dodatkowych dni w celu wydania decyzji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że do 29 grudnia można składać wnioski na pomoc w ramach PROW.

Dodatkowo KOWR doprecyzował także procedury wymagane co do dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku i pozyskania pożyczki. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące pożyczki na przedsięwzięcia rozwojowe mogą Państwo znaleźć tutaj.

KOWR informuje o nadal dostępnym limicie finansowym na udzielanie tej pożyczki. Zainteresowani rolnicy powinni się pochylić nad takim rodzajem finansowania.

Czytaj także: Dopłaty 2021 – ponad 12 mld zł zaliczek trafiło na konta rolników 

źródło:wir.org.pl/fot.pixabay.com