PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / Pieniądze dla rolnika! Sprawdź, w jaki sposób możesz otrzymać dofinansowanie

Pieniądze dla rolnika! Sprawdź, w jaki sposób możesz otrzymać dofinansowanie

Autor: Świat Rolnika 2016-11-02 19:53:19
Pieniądze dla rolnika! Sprawdź, w jaki sposób możesz otrzymać dofinansowanie

Ubieganie się o dofinansowanie zajmuje sporo czasu, ale warto powalczyć o pieniądze. Sprawdź, co musisz zrobić, by się udało.

Ponad 200 mln euro – to dodatkowe pieniądze na modernizację gospodarstw rolnych, zasilą pula na inwestycje związane z tzw. racjonalizacją produkcji. Dzięki temu na pomoc może liczyć około 12 tys. rolników (a nie 6 tys.), którzy złożyli wnioski w tym roku.


Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała umowy z prawie wszystkimi rolnikami, którzy w ubiegłym roku wnioskowali o wsparcie na inwestycje związane z produkcja mleka, prosiąt i bydła opasowego. Zawarto również kilkaset umów z producentami, którzy złożyli wnioski w pierwszym półroczu 2016.


Rolnicy, którzy podpiszą z ARiMR umowę o przyznanie dofinansowania na modernizację, a nie mają własnych pieniędzy, mogą ubiegać się o zaliczki. Mogą to zrobić przez 30 dni od dnia podpisania umowy. Warunkiem wypłaty zaliczki jest ustanowienie zabezpieczenia jej wypłaty. Określone są 4 formy zabezpieczenia: gwarancja bankowa; gwarancja ubezpieczeniowa; weksel z poręczeniem banku; poręczenie bankowe.


Przypominamy, że obecnie rolnicy mogą strać się o następujące dofinansowania:


1. Od 28 września do 28 listopada ARiMR przyjmuje wnioski o przyznane wsparcia na tworzenie grup i organizacji producentów rolnych.


2. Od 31 października do 29 listopada w ARiMR można składać dokumenty na dofinansowanie w ramach programu "Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych".


3. Od 2 listopada do 31 grudnia do Agencji Rynku Rolnego mogą się zgłaszać rolnicy zainteresowani wsparciem finansowym związanym z programem "Systemy jakości produktów i środków spożywczych".

 

tvp.pl/AZK/Fot. pixabay.com