PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / Kredyty preferencyjne dla rolników. ARiMR udostępnia dodatkowe limity

Kredyty preferencyjne dla rolników. ARiMR udostępnia dodatkowe limity

Autor: Magdalena Podgórska 2022-07-06 09:16:00
kredyty preferencyjne dla rolników

ARiMR przypomina, że na gospodarzy czekają specjalne kredyty preferencyjne dla rolników. Łączny limit akcji kredytowej to teraz 500 mln zł. 

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych. W dniu 6 lipca 2022 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja udostępni współpracującym bankom na 2022 r. dodatkowe limity akcji kredytowej oraz środki na dopłaty do oprocentowania kredytów na sfinansowanie części kosztów inwestycji (kredyty z linii PR, RR, Z) – przypominam ARiMR w komunikacie. 

Kredyty preferencyjne dla rolników – nowe limity

„Po zwiększeniu łączny limit akcji kredytowej na 2022r. wyniesie 500 mln zł, a środki na dopłaty do oprocentowania tych kredytów to 6 mln zł. O preferencyjne kredyty dla rolników można ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.” – czytamy w komunikacie Agencji

kredyty preferencyjne

Czytaj także: Hodowcy świń proszą o wsparcie. Już 228 wniosków o pomoc

ARiMR/fot. pixabay