PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / Drogi dojazdowe do pól będą zmodernizowane

Drogi dojazdowe do pól będą zmodernizowane

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-06-01 19:32:19
Drogi dojazdowe do pól

Prawie 23 mln tys. zł z budżetu woj. łódzkiego zostaną przeznaczone na budowę i modernizację szlaków jakimi są drogi dojazdowe do pól, gruntów rolnych – poinformował w poniedziałek Urząd Marszałkowski w Łodzi. Dofinansowania przyznano 157 ze 177 gmin w regionie.

Drogi dojazdowe są potrzebne rolnictwu

"Nowoczesne rolnictwo wymaga drogi szerokiej i utwardzonej. Pieniądze trafią więc do wszystkich 157 gmin z regionu, które zgłosiły takie zapotrzebowanie. W ten sposób z budżetu województwa łódzkiego zmodernizowanych zostanie 151 kilometrów dróg.drogi dojazdowe do pol 2

Jest to działanie, które poprawi jakość życia i pracy zarówno rolnikom, jak i wszystkim tym osobom, które będą chciały np. dojechać i zakupić produkty bezpośrednio u rolnika" – podkreślił członek zarządu województwa łódzkiego Andrzej Górczyński.

Czytaj także: Drogi rolne ze sporym dofinansowaniem. Będzie lepiej?

Ile środków na drogi dojazdowe do pól?

Jak podały służby marszałka województwa, zarząd regionu przyznał dofinansowania na realizację budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych na łączną kwotę ponad 22,7 mln zł. Zadanie to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród samorządów terytorialnych, dlatego dołożono starań, aby dofinansowanie trafiło do wszystkich zainteresowanych. Wszystkie umowy na dotacje do budowy dojazdów do pól w Łódzkiem zostaną podpisane do końca czerwca.
Tego samego dnia zarząd województwa przyznał też dofinansowanie na wykonanie dokumentacji i ekspertyz z zakresu ochrony gruntów rolnych o łącznej wysokości 73 mln zł. Otrzymają je powiaty: pabianicki i zduńskowolski.

PAP/fot. pixabay


Rusza wsparcie na rozwój usług rolniczych. Można zgarnąć pół miliona

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-30 12:00:00

ARiMR: Wsparcie inwestycji zapobiegających zniszczeniu produkcji rolnej

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 10:30:00

Szacowanie skutków suszy możliwe tylko za pomocą aplikacji

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-29 14:30:00

BULT SMOGOWICZE