PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / ARiMR wydłuża termin składania wniosków o pomoc dla pszczelarzy

ARiMR wydłuża termin składania wniosków o pomoc dla pszczelarzy

Autor: Świat Rolnika 2022-07-28 15:30:00
pomoc dla pszczelarzy

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że został wydłużony termin na składanie wniosków o pomoc dla pszczelarzy i organizacji pszczelarskich.

Refundacja dotyczy działań: „Zakup pszczół” oraz „Zakup sprzętu pszczelarskiego” w roku pszczelarskim 2022. Pomoc przyznawana jest w ramach mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich”. W przypadku pytań ARiMR prosi o kontakt z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, który realizuje mechanizm „Wsparcie rynku produktów pszczelich”.

Nabór wniosków wydłużony

Wnioski o pomoc dla pszczelarzy należy składać w centrali Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa do 15 sierpnia 2022 r.  Natomiast wydatki kwalifikujące się do objęcia pomocą w ramach tych działań muszą być poniesione do 31 lipca 2022 r. (art. 2 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2015/1368). 

ARiMR prosi o składanie wniosków o refundację na bieżąco, po skompletowaniu dokumentacji możliwie jak najszybciej. W przypadku pytań ARiMR prosi o kontakt z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa, który realizuje mechanizm „Wsparcie rynku produktów pszczelich”.

pomoc dla pszczelarzy

Czytaj też: Pomoc dla pszczelarzy i rolników po klęskach żywiołowych

ARiMR/fot.pixabay