PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Dopłaty rolnicze / ARiMR uruchamia dwie linie kredytowe

ARiMR uruchamia dwie linie kredytowe

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-10-06 10:42:58
ARiMR

Od 6 października br. ARiMR udostępni współpracującym bankom limity środków na dwie linie kredytowe: na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z ASF oraz linię na zakup akcji lub udziałów – poinformowała Agencja.

Limity akcji kredytowych

6 października 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępni współpracującym bankom limity środków na dwie linie kredytowe: linia KPS - na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z ASF oraz linia PR - na zakup akcji lub udziałów.ARIMR logotyp 2021

Limit akcji kredytowej na ponowne uruchomienie produkcji świń zaprzestanej w związku z ASF (linia KPS) wynosi 200 mln zł. Środki na dopłaty do oprocentowania kredytów wynoszą 1,2 mln zł.

Na akcje kredytową na zakup akcji lub udziałów (linia PR w ramach pomocy de minimis) przeznaczono 50 mln zł, środki zaś na dopłaty do oprocentowania kredytów zaplanowano na 100 tys. zł.

Czytaj także: ARiMR: nabór wniosków o wsparcie inwestycji m.in. w przetwarzanie produktów rolnych

O jakich bankach mowa?

Kredytów na wznowienie produkcji świń udzielać będzie Bank Spółdzielczy w Brodnicy. Zaś o środki na zakup akcji rolnicy będą mogli ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych i współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych oraz w bankach: BNP Paribas Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, Banku Spółdzielczym w Brodnicy.