PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Ceny rolnicze / PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu dla biznesu o 25 proc.

PGNiG Obrót Detaliczny obniża ceny gazu dla biznesu o 25 proc.

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-14 17:15:00
Ceny gazu

Największy sprzedawca detaliczny gazu PGNiG Obrót Detaliczny obniża od piątku o 25 proc. ceny gazu dla odbiorców biznesowych – poinformowała spółka.

Obniżka cen zawartych w aktualnym cenniku „Gaz dla Biznesu” nr 9 ma obowiązywać do końca lutego. Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów. "Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę, będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach" – wyjaśnił prezes PGNiG Paweł Majewski. Jak podkreślił prezes PGNiG OD Henryk Mucha, obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się spółka.

ceny gazu Ceny gazu obniżone dla biznesu

Spółka rzetelnie analizuje otoczenie rynkowe i będzie podejmować dalsze działania adekwatnie do zmian – poinformowało też PGNiG OD.

Jak podkreślił prezes PGNiG OD Henryk Mucha, obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się spółka.

"Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obniżki, która będzie stanowiła realną pomoc dla takich podmiotów jak: piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe" – poinformował Mucha. To rozwiązanie pozwoli obniżyć wysokość rachunków za gaz polskich przedsiębiorców o jedną czwartą – dodał.

Tarcza antyinflacyjna złagodzi gigantyczne podwyżki?

Jak podkreślił wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, cytowany w komunikacie PGNiG OD, rząd wprowadził szereg zmian łagodzących skutki "gigantycznych podwyżek". Jest to m.in. obniżka ceny gazu, poprzez czasowe obniżenie do zera stawek VAT.

"Wdrożyliśmy dwie Tarcze Antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe. Prawo europejskie uniemożliwiło nam dodanie do tej grupy przedsiębiorców" – zwrócił uwagę Sasin. "Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. (...) Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić" – dodał Sasin.

Jak podkreślił wicepremier, "na szczęście mamy firmy takie jak PGNiG Obrót Detaliczny, które pozostają w państwowych rękach".

Czytaj też: Ceny gazu ponownie notują wzrosty. Powodem ograniczenie podaży z Rosji

PAP/fot.pixabay/fot. fb Prawo i Sprawiedliwość 


Ceny ropy naftowej kończą czerwiec ze spadkami notowań

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 20:00:00

Ceny rolnicze na świecie rosną. USA czeka na pylenie kukurydzy

Autor: Świat Rolnika 2022-06-30 15:00:00

Niepokojące ceny zbóż. Ważny apel do ministra rolnictwa i premiera

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-29 21:00:00

BULT SMOGOWICZE