PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Ceny rolnicze / FAO: Ceny mięsa notują kolejne wzrosty na światowych rynkach

FAO: Ceny mięsa notują kolejne wzrosty na światowych rynkach

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-05-12 10:30:00
Ceny mięsa

Światowe ceny mięsa wzrosły w kwietniu o 2,2% w porównaniu z marcem – wynika z danych FAO (Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa przy ONZ). 

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa indeks cen w przypadku mięsa wyniósł w kwietniu 121,9 punktu – o 2,7 punktu więcej niż w marcu ustanawiając jednocześnie nowy rekord. Większość mięs takich jak wieprzowina, wołowina i drób podrożały, jedynie w przypadku jagnięciny zanotowano niewielki spadek cen. 

Ceny mięsa są obecnie na rekordowym poziomie

Wzmocnienie światowych indeksów mięsnych wynika ze wzrostu cen mięsa drobiowego, wieprzowego i wołowego. Ceny drobiu wzrosły w wyniku silnego popytu w związku z zakłóceniami w eksporcie z Ukrainy.

Z kolei ceny wieprzowiny w dalszym ciągu rosły ze względu na dalszy spadek liczby zwierząt rzeźnych w Europie Zachodniej oraz silny popyt krajowy w dużych krajach produkujących.

Ceny mięsa

Światowe ceny wołowiny nieznacznie wzrosły dzięki silnemu eksportowi z Brazylii, pomimo niskiej liczbie ubojów. W rezultacie cena wołowiny po raz kolejny osiągnęła rekordowy poziom.

Ceny jagnięciny nieznacznie spadły w związku ze spadkiem zakupów chińskiego mięsa z powodu wprowadzenia nowych środków kwarantanny związanych z Covid-19. 

Czytaj też: Globalne ceny mięsa pokazują mieszany obraz

meatinfo.ru/fot.Piqsels/Pxhere


Autor: Emilia Gromczak

Ceny nawozów spadły. To dobra wiadomość dla rolników


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ceny benzyny Pb 95 zanotują kolejny wzrost na początku czerwca


Autor: Świat Rolnika

Ukraiński eksport zostanie wznowiony? Rynek zbóż reaguje na informacje


BULT SMOGOWICZE