PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Ceny rolnicze / Ceny paliw notują wzrosty przed zbliżającą się majówką

Ceny paliw notują wzrosty przed zbliżającą się majówką

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-27 18:30:00
Ceny paliw

Przed majówką rosną ceny paliw. Cena oleju napędowego wzrosła o 8 gr do 7,21 zł/l, o 3 gr. wzrosły koszty tankowania Pb95, o 2 gr potaniał natomiast LPG.

Najnowsze notowania cen paliw przekazał w środę portal e-petrol.pl. Najniższe ceny w przypadku benzyny 95-oktanowej obowiązują w województwie śląskim i wielkopolskim, gdzie jej litr kosztuje 6,45 zł. Pb95 jest natomiast najdroższa na Podlasiu, na którym za tę samą jej ilość płaci się 6,53 zł.

Ceny paliw ponownie w górę przed majówką

Portal e-petrol.pl poinformował w środę, że na kilka dni przed majówką, z wyjątkiem autogazu, ceny paliw ponownie wzrosły.

"Kolejny raz najbardziej podrożał olej napędowy. Od połowy kwietnia średnia ogólnopolska cena tego paliwa dynamicznie rośnie i od tego czasu poszła w górę już o 22 gr. Aktualnie za litr diesla płaci się 7,21 zł – tj. o 8 gr. więcej w porównaniu do poprzedniego notowania" – zwrócił uwagę e-petrol.pl.

Ceny diesla

Najtaniej zatankujemy na Śląsku i w Wielkopolsce

Dodano, że o 3 gr. na litrze wzrosły również koszty tankowania benzyny Pb95, oferowanej w sprzedaży detalicznej po 6,49 zł. 

“Nieznacznie – o 2 grosze – potaniało natomiast LPG, za którego litr płaci się 3,62 zł” – wyliczył e-petrol.pl.

Z najnowszego raportu e-petrol.pl, dotyczącego sytuacji na stacjach, wynika, że najniższe ceny paliw w przypadku benzyny 95-oktanowej obowiązują w województwie śląskim i wielkopolskim, gdzie jej litr kosztuje 6,45 zł. Pb95 jest natomiast najdroższa na Podlasiu, na którym za tę samą jej ilość płaci się 6,53 zł. Olej napędowy z ceną 7,17 zł/l jest najtańszy w województwie łódzkim, a najdroższy w Małopolsce, w której kosztuje średnio 7,26 zł. Najmniej za zakup LPG płaci się na Lubelszczyźnie - 3,49 zł/l, a najwięcej na Mazowszu - 3,73 zł/l.

Czytaj też: Ceny ropy ponownie w górę; rynki reagują na ograniczenie dostaw gazu

PAP/fot.Pxhere


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ceny ropy naftowej w górę w reakcji na spadek zapasów benzyny w USA


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ceny benzyny ponownie podrożały; autogaz zanotował spadki


Autor: Tomasz Racki

Chleb po 8 złotych? A może brak chleba? Co nas czeka?


BULT SMOGOWICZE