PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Ceny rolnicze / Ceny paliw na stacjach są wyraźnie niższe niż przed tygodniem

Ceny paliw na stacjach są wyraźnie niższe niż przed tygodniem

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-08-03 19:30:00
Ceny paliw

Ceny paliw na stacjach benzynowych są wyraźnie niższe niż przed tygodniem – informację tę przekazał w środę portal e-petrol.pl. 

Benzyna 95 potaniała o 13 groszy za litr, do 7,19 zł, natomiast cena diesla spadła o 12 gr i litr kosztuje 7,45 zł. Dodatkowo według danych e-petrol na paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa: świętokrzyskie, pomorskie i podkarpackie, w których wizyty na stacjach paliw należą do najtańszych. Najdrożej za paliwa zapłacimy natomiast w województwie lubuskim.

Początek sierpnia przyniósł niższe ceny na stacjach

Choć wakacyjne wyjazdy rok temu kosztowały kierowców znacząco mniej niż obecnie, w pierwszych dniach sierpnia mają oni powody do zadowolenia – "paliwa na stacjach są wyraźnie tańsze niż przed tygodniem" – stwierdzili analitycy e-petrol.pl.

Z najnowszego badania ceny paliw w detalu realizowanego przez e-petrol.pl wynika, że o 13 gr na litrze potaniała benzyna 95-oktanowa, której średnia ogólnopolska cena wynosi dziś 7,19 zł/l; rok temu było to 5,74 zł. Podobnej skali obniżka dotyczy też oleju napędowego, którego przeciętna cena w ciągu tygodnia spadła o 12 gr i aktualnie za litr diesla płaci się 7,45 zł(rok temu 5,43 zł/l) – wyliczył e-petrol.pl.

Zaznaczono, że korekta cenowa nie ominęła też LPG, które jest tańsze o 4 gr i kosztuje średnio 3,31 zł/l. Na początku sierpnia 2021 r. kierowcy płacili za nie 2,65 zł/l.

Ceny paliw

Najwyższe ceny paliw notowane są w woj. lubuskim

Według danych e-petrol na paliwowej mapie Polski wyróżniają się województwa: świętokrzyskie, pomorskie i podkarpackie, w których wizyty na stacjach paliw należą do najtańszych.

"W pierwszym z nich najmniej płaci się za zakup benzyny Pb95 - 7,09 zł/l, w drugim za napełnienie baku olejem napędowym - 7,32 zł/l, a w trzecim za tankowanie LPG - 3,13 zł/l" - wymienili analitycy portalu.

Dodali, że najwyższe ceny paliw są natomiast w województwie lubuskim, gdzie litr Pb95 i ON kosztuje średnio 7,27 i 7,53 zł oraz na Dolnym Śląsku, na którym za LPG płaci przeciętnie 3,52 zł/l.

Czytaj też: Ceny ropy w dół przed posiedzeniem OPEC+. Co dalej?

PAP/fot.Pixabay