PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Ceny rolnicze / Ceny diesla ponownie w górę; pozostałe paliwa notują spadki

Ceny diesla ponownie w górę; pozostałe paliwa notują spadki

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-20 22:30:00
Ceny diesla

Ceny diesla wyłamały się ze spadkowej tendencji. W przeciwieństwie do benzyny olej napędowy podrożał  o 3 gr i sprzedawany jest po 7,59 zł/l. 

W cenach autogazu po raz pierwszy od połowy maja nie zaobserwowano cotygodniowej obniżki; LPG sprzedawane jest po 3,39 zł/l – podali w środę analitycy e-petrol.pl. Analitycy zwrócili również uwagę, że najniższe ceny benzyny 95-oktanowej i oleju napędowego zanotowano w tym tygodniu na Pomorzu. Litr Pb95 kosztuje tam 7,39 zł, a litr diesla sprzedawany jest po 7,50 zł.

Diesel podrożał o 3 grosze w ciągu tygodnia

Według danych portalu e-petrol.pl w tygodniu rozpoczętym 18 lipca średnia cena benzyn Pb95 i Pb98 uległa obniżeniu.

"Najpopularniejsza benzyna 95-oktanowa potaniała aż o 7 gr/l. O grosz mniejsza obniżka została zanotowana dla średniej ceny Pb98" (do 8,13 zł l) - wskazali analitycy.

"W przypadku oleju napędowego, w przeciwieństwie do benzyny, mamy zmianę zwyżkową – ceny diesla wzrosły o 3 grosze i sprzedawany jest on po 7,59 zł/l. W cenach autogazu po raz pierwszy od połowy maja nie zaobserwowaliśmy cotygodniowej obniżki. LPG sprzedawane jest po 3,39 zł/l, a więc po tyle samo co w minioną środę" – podali eksperci.

Ceny diesla

Ceny diesla najniższe na Pomorzu; najdrożej w Małopolsce

Analitycy zwrócili również uwagę, że najniższe ceny benzyny 95-oktanowej i oleju napędowego zanotowano w tym tygodniu na Pomorzu. Litr Pb95 kosztuje tam 7,39 zł, a litr diesla sprzedawany jest po 7,50 zł.

Przeciwny kraniec tabeli należy do Małopolski i województwa lubuskiego – benzyna sprzedawana jest tam po 7,52 zł/l. 

“Małopolska jest także najdroższa jeśli chodzi o ceny diesla, który w regionie kosztuje 7,66 zł/l” – wskazali analitycy.

Z danych e-petrol.pl wynika, że inne województwa są na czele rankingu cen autogazu – "najtaniej można go zatankować w województwie łódzkim – po 3,23 zł/l, a najwyższe ceny tego paliwa są obecnie na Dolnym Śląsku, gdzie litr popularnej alternatywy dla benzyny kosztuje aż 3,55 zł/l" – podano.

Czytaj też: Ceny ropy ponownie w dół po najmocniejszym wzroście od maja

PAP/fot.Pixabay