PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Agrobiznes / Polagra 2021 – jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora HoReCa

Polagra 2021 – jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora HoReCa

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-08-11 21:00:00
Polagra 2021

Polagra 2021 to wydarzenie o najdłuższej tradycji biznesowej w Polsce, jedno z kluczowych wydarzeń branży spożywczej i HoReCa. Tegoroczna edycja wydarzenia zaplanowana została na dni 4-6 października.

Polagra 2021 – źródło wiedzy i kontaktów oraz formuła targów

Co roku udział w tych targach bierze kilkuset wystawców i kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających z całego świata. W ubiegłym roku było to jedno z nielicznych wydarzeń branżowych, które, choć na mniejszą skalę, to jednak odbyło się. Jakie plany mają organizatorzy na ten rok?

Niewątpliwym atutem jakim wyróżnia się Polagra 2021 jest jej różnorodność i to się na pewno nie zmieni. Ekspozycja ma pozwolić zapoznać się z żywność stanowiącą odpowiedź na preferencje dietetyczne konsumentów, nowymi technologiami wspierającymi procesy produkcyjne z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa w produkcji żywności, a także z rozwiązaniami dedykowanymi sektorowi HoReCa.

Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku uda się też powrócić do utworzenia stref dedykowanych polskiej branży mięsnej i mleczarskiej realizowanych przy wsparciu partnerów branżowych, które mają na celu promocję polskiej produkcji. W planach jest również strefa poświęcona rozwijającemu się sektorowi produktów eko związana ze świadomością rosnącego znaczenia żywności wyróżniającej się jakościowo oraz zmieniającymi się preferencjami konsumentów.

Targi to przede wszystkim miejsce bezpośrednich kontaktów biznesowych, ale nie jest wykluczone, że Polagra 2021 zostanie zrealizowana w formie hybrydowej, by umożliwić realizację kontaktów biznesowych z całego świata.

Przygotowujemy się na hybrydowy model targów Polagra 2021. Zależy nam bardzo, by mogli z niego skorzystać między innymi kontrahenci z zagranicy zainteresowani importem polskiej żywności, którzy mogą spotkać się z ograniczeniami w podróżowaniu

– informuje Dariusz Wawrzyniak, dyrektor grupy produktów.

Grupa MTP ma już za sobą pierwsze wydarzenie o charakterze kontraktacyjnym zrealizowane za pośrednictwem platformy online. Zdobyte w tym zakresie doświadczenie niewątpliwie przełoży się na realizację Polagry.

Czytaj też: Biedronka traci najwięcej lojalnych klientów. Lidl najgłębiej penetruje rynek

Polagra 2021 – targi mają skupić się przede wszystkim na promocji polskiej żywności

Do tej pory proeksportowe cele na PolagrzePolagra 2021 02 realizowane były przede wszystkim w ramach projektu Hosted Buyers, w ramach którego aranżowane były bezpośrednie spotkania producentów z wyselekcjonowaną grupą kupców zagranicznych.

W poprzednich edycjach w programie wzięło udział ponad 100 przedstawicieli sieci handlowych z takich krajów jak: Rosja, Ukraina, Estonia, ZEA, Algieria, Włochy, Belgia, Wielka Brytania, Chorwacja, Francja, Rumunia, Izrael, Liban, Białoruś czy Arabia Saudyjska.

Hosted Buyers to bardzo istotny element targów pozwalający promować polską żywność na rynkach zagranicznych. Nie wyobrażamy sobie, by mogło go zabraknąć podczas tegorocznej edycji. Nasze prace związane platformą online służącą do umawiania spotkań biznesowych niewątpliwe pomogą nam wzmocnić ten punkt programu targów Polagra 2021

– objaśnia Dariusz Wawrzyniak.

W tym roku polski sektor spożywczy będzie promowany także podczas premierowej edycji kongresu “POLAGRA EXPORT MEETING”, która odbędzie się drugiego dnia targów Polagra 2021 – 5 października.

Przedsięwzięcie ma na celu wzmocnienie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim oraz pozostałych rynkach zewnętrznych. Planowane prezentacje potencjału poszczególnych grup towarowych, dyskusje czy spotkania matchmakingowe niewątpliwie pozwolą na zaprezentowanie Polski jako prężnego, wiarygodnego i konkurencyjnego pod względem jakości i ceny dostawcy wyrobów spożywczych. Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

uniaowocowa.pl/fot.Twitter


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ruszają zapisy na szkolenia z uprawy winorośli i produkcji wina


Autor: Polska Agencja Prasowa

Zezwolenia na pracę dla cudzoziemców w 2021 roku. Sprawdź liczby


Autor: Polska Agencja Prasowa

Główny Urząd Statystyczny: Agroturystyka z dwucyfrowym wzrostem


BULT SMOGOWICZE