PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Agrobiznes / Ukraina wprowadza ograniczenia eksportowe na towary pochodzące od świń

Ukraina wprowadza ograniczenia eksportowe na towary pochodzące od świń

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-10-27 14:30:00
Ograniczenia eksportowe

W związku z aktualną sytuacją epizootyczną w Polsce dotyczącą wirusa ASF władze Ukrainy wprowadziły ograniczenia eksportowe na towary pochodzące od świń.

Ograniczeniami zostało objętych 12 województw, tj.: podlaskie, mazowieckie, lubelskie, warmińsko-mazurskie, podkarpackie, lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie, zachodniopomorskie, łódzkie, małopolskie, świętokrzyskie.

Ograniczenia eksportowe zostały nałożone na 12 polskich województw

Ograniczenia eksportowe dotyczą zwierząt, które należą do rodziny świniowatych (Suidae), pekariowatych (Tayassuidae) i tapirowatych (Tapiridae), materiału genetycznego, produktów z nich, za wyjątkiem produktów, które przeszły obróbkę zgodną z zasadami określonymi w przepisach ukraińskich.

To znaczy wymaganiach dotyczących wprowadzenia (wysłania) na terytorium celne Ukrainy żywych zwierząt i ich materiału genetycznego, produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego, pasz, siana, słomy, ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego oraz produktów pochodnych, przyjętych Rozporządzeniem Ministra Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy nr 553 z dn. 16.11.2018.)

Przypominamy, że służba weterynaryjna Hongkongu z dniem 7 października 2021 roku zniosła ograniczenia na eksport na tamtejszy rynek, obejmujące: mięso drobiowe (tuszki, elementy i podroby) oraz produkty drobiowe (w tym jaja) z 34 polskich powiatów.

Czytaj też: POLPIG apeluje, by hodowcy zatwierdzili Plany Bezpieczeństwa Biologicznego!

wetgiw.gov.pl/fot.Piqsels


Autor: Kamila Ciężka

IJH: Liczba producentów ekologicznych w Polsce stale się zwiększa


Autor: Tomasz Racki

KSeF problematyczny. Firmy nie spieszą się z przechodzeniem na nowy system


Autor: Magdalena Podgórska

Kryzys energetyczny, czyli czas na szukanie oszczędności


BULT SMOGOWICZE