PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Agrobiznes / Nawozy azotowe z Anwilu otrzymały nowe logotypy i nazwy

Nawozy azotowe z Anwilu otrzymały nowe logotypy i nazwy

Autor: Świat Rolnika 2022-07-14 15:15:00
Nawozy azotowe z Anwilu

Nawozy azotowe z Anwilu, w tym saletra amonowa, zyskały nowe nazwy i własne, kolorowe logotypy z symbolami mechanizmu wzrostu nasion i użyźniania.

Opakowania preparatów spełniają wymogi rozporządzenia m.in. Parlamentu Europejskiego, które reguluje przepisy dotyczące udostępniania nawozów na rynkach unijnych. Spółka podkreśliła, że wprowadzone znaki uwzględniają charakterystyczny, graficzny element dla całej palety produktów, dzięki czemu "powstała uporządkowana, atrakcyjna wizualnie i kojarzona z producentem linia produktów".

Nawozy azotowe z Anwilu z nowymi logotypami

Jak podała spółka, od drugiej połowy lipca opuszczające zakład produkcyjny we Włocławku nawozy azotowe z Anwilu zawierają nie tylko wszystkie potrzebne informacje w postaci zbiorczej, przejrzystej dla klienta etykiety, ale "spełniają także wymogi unijnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, które reguluje przepisy dotyczące udostępniania nawozów na rynkach unijnych".

Anwil wyjaśnił, iż pomysł na logotypy jego produktów "bazuje na symbolice mechanizmu wzrostu i użyźniania. Podstawowym elementem znaków jest kropka, dla każdego z produktów w innym kolorze".

,,Jest ona synonimem pojedynczej granuli nawozu, ale także ziaren czy nasion. Symbolizuje witalność i życie, czyli to, co decyduje o dobrych plonach, zarówno w ilości zbiorów, jak i jakości upraw. Nie zabrakło też odniesienia do doświadczeń i przyzwyczajeń klientów. Niebieski kolor w logotypie Anvistar nawiązuje do znanego im do tej pory opakowania saletry amonowej. Podobnie jest z nawozami azotowymi Canvil S oraz Canvil Mg" – podkreślono w informacji.

Jak zaznaczył Anwil, ostateczny wygląd nowych marek produktowych uwzględnia także analizy i badania rynkowe.

,,Zarówno klienci spółki jak i rolnicy byli pytani o oczekiwania oraz przywiązania konsumenckie. Efekty tych rozmów zestawione z celami marketingowymi, polityką sprzedażową Anwilu oraz aktualnymi trendami, przyniosły konkretne pomysły i rozwiązania, z którymi teraz Anwil wychodzi na rynek" – podkreśliła spółka.

nawozy azotowe z Anwilu

Anwil zwiększy produkcję nawozów

Anwil z siedzibą we Włocławku to podmiot zależny PKN Orlen, w którym koncern ma 100 proc. udziałów. Spółka produkuje nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak, a także wytwarza tworzywa sztuczne – PCW, w tym suspensyjny polichlorek winylu, którego jest jedynym producentem w Polsce. W grudniu 2021 r. spółka obchodziła 50-lecie uruchomienia pierwszej linii produkującej nawozy.

Obecnie Anwil kontynuuje budowę nowej instalacji do produkcji nawozów azotowych, która zwiększy tam moce wytwórcze o ok. 50 proc., do ponad 1,4 mln ton. Według spółki, kompleks ma zostać oddany do użytku z początkiem 2023 r., a dzięki inwestycji pojawią się cztery nowe produkty nawozowe: saletra gruba, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem o ulepszonych własnościach granuli.

Według Anwilu, budowa nowej linii nawozowej wpisuje się w rozwój segmentu petrochemicznego Grupy Orlen i jednocześnie ma znaczenie dla gospodarczego rozwoju regionu oraz branży rolniczej. Jak informowano wcześniej, zakładany całkowity koszt budowy trzeciej linii do produkcji nawozów to ok. 1,3 mld zł, a po zrealizowaniu projektu szacowany zysk operacyjny EBITDA spółki może wzrosnąć o ok. 57 mln euro rocznie.

Od 2018 r. Anwil jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nawozowego – organizacji zrzeszającej podmioty zajmujące się produkcją, handlem, transportem i dystrybucją nawozów oraz surowców i półproduktów niezbędnych do ich wytwarzania.

Czytaj też: Anwil przestrzega przed skutkami blokady zakładu

PAP/fot.Anwil