PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Agrobiznes / Koła Gospodyń Wiejskich nadal nie będą musiały posiadać kasy fiskalnej

Koła Gospodyń Wiejskich nadal nie będą musiały posiadać kasy fiskalnej

Autor: Michał Rybka 2021-12-10 11:30:54
Koła Gospodyń Wiejskich

Te Koła Gospodyń Wiejskich, które prowadzą uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów nadal będą zwolnione z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży.

Taką dobrą wiadomość przekazała polskim gospodyniom Anna Gembicka Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obecne przepisy jasno informują, że KGW były zwolnione z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Z kolei w projekcie rozporządzenia Ministra Finansów z 23 listopada br. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących czytamy, że omawiana każda niezależna społeczno-zawodowa organizacja kobieca, prowadząca uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów (UEPIK) do końca 2023 r. będzie zwolniona z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących (fiskalnych).

Koła Gospodyń Wiejskich i kwestia związana ze sprzedażą alkoholu

Wyżej opisane rozporządzenie z pewnością przedłuża korzystne, z punktu widzenia Kół Gospodyń Wiejskich, rozwiązanie. Warto dodać, że Pierwsza Dama RP wypowiedziała się w ciepłych słowach o tej organizacji.kolagospodynwiejskich2

Niemniej jednak, jeśli Koło Gospodyń Wiejskich, które sprzedaje alkohol powyżej 1,2% oraz napoje będące mieszaniną piwa i napojów bezalkoholowych jest zobowiązane do posiadania kasy fiskalnej i prowadzenia na niej ewidencji sprzedaży. Przy posiadaniu kasy gospodynie muszą wydawać każdemu klientowi paragon fiskalny. Ponadto koło zobowiązane jest przestrzegać pozostałych przepisów regulujących obrót wyrobami alkoholowymi takich jak np. posiadanie akcyzy.

Czytaj  także: KGW mają czas na wydanie środków z ARiMR do końca roku

źródła: wir.org.pl/ fot. pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Główny Urząd Statystyczny: Agroturystyka z dwucyfrowym wzrostem


Autor: Świat Rolnika

System Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt w Twoim gospodarstwie


Autor: Świat Rolnika

Polskie startupy mają potencjał do podbijania zagranicznych rynków


BULT SMOGOWICZE