PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Rynek i ceny / Agrobiznes / Firmy oferujące szybkie dostawy i sieci handlowe zacieśniają współpracę

Firmy oferujące szybkie dostawy i sieci handlowe zacieśniają współpracę

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-12-23 15:30:10
szybkie dostawy

PLMA wskazuje, że od pewnego czasu obserwowany jest szybki rozwój firm oferujących szybkie dostawy (nawet w ciągu 10-20 minut).

Rozwój tych przedsiębiorstw jest bardzo uważnie obserwowany przez duże sieci handlowe, które zacieśniają tę formę współpracy. Przykładem takiej współpracy jest na przykład Carrefour, który podpisał umowę partnerską ze start-upem Cajoo we Francji. Start-up za pośrednictwem aplikacji Uber Eats zajmie się kompletacją zamówień na 2000 produktów spożywczych i niespożywczych marek krajowych i własnych placówki handlowej..

Firmy oferujące szybkie dostawy współpracują z marketami

PLMA przytacza przykłady hipermarketów Szybkie dostawy 02z firmami, oferującymi szybkie dostawy. Jednym z takich marketów jest Tesco, które współpracuje firmą dostawczą Gorillas i testuje dziesięciominutowe dostawy ze swoich supermarketów. Klienci mogą wybierać spośród 2000 artykułów, a dla potrzeb zespołów pracowników firm dostawczych udostępnia się część przestrzeni supermarketów. Z kolei we Francji Grupa Casino zdecydowała się nabyć udziały w firmie Gorillas, dzięki czemu kilkaset produktów marki własnej Monoprix zostało dodanych do asortymentu Gorillas.

PLMA wskazuje, że u naszych zachodnich sąsiadów, niemiecka sieć handowa Rewe zakupiła udziały w firmie oferującej ekspresowe dostawy Flink. Ta sprzedaje obecnie liczne produkty marki własnej Rewe, w tym produkty bio i wyroby z kategorii. Przykładem podawanym przez PLMA jest również Carrefour, który podpisał umowę partnerską ze start-upem Cajoo we Francji. Start-up za pośrednictwem aplikacji Uber Eats zajmie się kompletacją zamówień na 2000 produktów spożywczych i niespożywczych marek krajowych i własnych placówki handlowej.

Czytaj też: Pandemia i inflacja to wyzwania przedświątecznego sezonu zakupowego

forummleczarskie.pl/fot.pixabay


Autor: Świat Rolnika

Polskie startupy mają potencjał do podbijania zagranicznych rynków


Autor: Świat Rolnika

Mirosław Maliszewski: Sadownicy chcą podwyżek z powodu inflacji


Autor: Polska Agencja Prasowa

Pracownicy sezonowi na Mazowszu poszukiwani na już


BULT SMOGOWICZE