Talk icon

Informacje

08-09-2020

Autor: Sebastian Wroniewski

Rolnictwo wertykalne rozwija się w północno-zachodnim Kamerunie

Rolnictwo wertykalne

Obecnie w Kamerunie realizowany jest nowy ambitny projekt mający na celu zmianę praktyk rolniczych obejmujący rolnictwo wertykalne i stabilności żywności. Projektem zarządza CDVTA, Community Development Volunteers for Technical Assistance, we współpracy z Association for Vertical Agriculture.

Rolnictwo wertykalne – ambitny projekt w północno-zachodnim Kamerunie

Celem jest poprawa jakości życia rolników wiejskich w północno-zachodnim Kamerunie poprzez rozwijanie lokalnych umiejętności i wiedzy. Projekt ma na celu zmniejszenie ubóstwa i braku bezpieczeństwa żywnościowego w regionie, pomagając rolnikom zwiększyć plony, zmaksymalizować dochody i chronić środowisko naturalne.

Szkolenie umożliwi rolnikom zajęcie się problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego spowodowanego klęskami żywiołowymi i zmianą klimatu poprzez poszerzenie wiedzy na tematy obejmujące rolnictwo wertykalne, gospodarowania glebą i udomowienia drzew. W ramach projektu powstanie również rolniczy i pionowy obiekt demonstracyjny, który może nauczyć zarządzania uprawami i zapewnić dodatkowe szkolenie lokalnym mieszkańcom.

Szkolenie to może w ten sposób wywrzeć pozytywny wpływ na 1000 małych gospodarstw w 20 gminach wiejskich i znacząco poprawić jakość życia mieszkańców regionu.

Czytaj też: Susza trochę mniejsza, wody najbardziej brakuje kukurydzy [MAPA]

Rolnictwo wertykalne – fińska firma skorzystała na pandemii koronawirusa

Podczas pandemii fiński start-up zyskałRolnictwo wertykalne 022 na znaczeniu. Pomaga w uprawie zielonych warzyw, jagód i warzyw w ogrodach wertykalnych, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Rolnictwo wertykalne, które wykorzystuje warstwy upraw ułożone pionowo i uprawiane w obiektach o kontrolowanej temperaturze, zużywa znacznie mniej wody i powierzchni ziemi niż tradycyjne rolnictwo.

Start-up iFarm debiutuje na rynku przygotowanym do silnego boomu. Firma odkryła interesującą koncepcję na tym wciąż rodzącym się rynku i opracowuje technologie pionowego zarządzania rolnictwem, wyposażone w system operacyjny zdolny do przechwytywania ogromnych ilości danych.

Mamy już grupę partnerów finansowych zaangażowanych w rozwój naszej działalności, a teraz istnieje bezpośrednia szansa na tego typu inwestycje w Finlandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Holandii, Rosji i Zjednoczone Emiraty Arabskie

– wyjaśnia Alex Lyskovsky, współzałożyciel i prezes iFarm.

Rolnictwo wertykalne miało tę interesującą zaletę, zwłaszcza w czasie pandemii, w której tak wiele przestrzeni zawodowych jest pustych, jest możliwość wykorzystania środowiska miejskiego do ułatwienia uprawy. Uprawiając rośliny bliżej mieszkańców miast, firma może zaoferować niezrównaną wydajność logistyczną i świeżość.

agrimaroc.ma/fot.Pikist/Wikimedia

swiatrolnika.info 2023