O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – POLITYKA

29-05-2020

Autor: Świat Rolnika

Starosta łęczyński: agroturystyka zawojuje tegoroczny sezon wakacyjny

Starosta łęczyński, Krzysztof Niewiadomski jest gościem dzisiejszego programu Polska na serio. W programie m.in. o tym, dlaczego warto wybrać odpoczynek w gospodarstwach agroturystycznych, jakimi specjałami może pochwalić się powiat łęczyński i dlaczego na wakacje warto pojechać akurat tam.

Starosta łęczyński: agroturystyka, mimo pandemii koronawirusa, cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Starosta łęczyński zaprasza na wypoczynek w gospodarstwach agroturystycznych na terenie powiatu łęczyńskiego. Ekologiczny wypoczynek to coraz częstszy kierunek wakacyjny, dzięki któremu uciekamy od wielkomiejskiego zgiełku. Zbliża się lato więc najwyższy czas wybrać miejsce, w które udamy się na wakacje, a powiat łęczyński jest idealnym kierunkiem. Do odwiedzenia powiatu łęczyńskiego zachęcić może Poleski Park Narodowy, Nadwieprzański Park Narodowy, czy Park Krajobrazowy “Pojezierze Łęczyńskie”. Powiat łęczyński to również liczne rezerwaty przyrody więc jeżeli komuś marzy się cisza i spokój, to trafił idealnie.

Oglądaj także: Obostrzenia czas zakończyć! Łukasz Warzecha i Martin Sobczyk: tarcza antykryzysowa i Zamek w PNS

Pamiętajmy, że pandemia koronawirusa wciąż trwa, warto zatem wybrać bezpieczne kierunki wakacyjne, a takimi niewątpliwie są polskie gospodarstwa agroturystyczne.

Starostwo łęczyńskie proponuje [wczasowiczom – przyp.red.] wypoczynek aktywny, jak spływy kajakowe na rzece Wieprz. Oferujemy również turystykę rowerową, gdzie można zobaczyć wiele zabytków na terenie naszego powiatu. (...)Zanim zostałem starostą, prowadziłem gospodarstwo agroturystyczne i wiem, że, mimo pandemii koronawirusa, jest zainteresowanie wypoczynkiem na wsi

– powiedział Krzysztof Niewiadomski, starosta łęczyński w programie Polska na serio.

Starosta łęczyński: agroturystyka jest bardziej opłacalna ekonomicznie

Starosta łęczyński, który od lat prowadzi swoje gospodarstwo agroturystyczne, zapewnia, że wypoczynek na wsi jest znacznie bardziej opłacalny ekonomicznie. Dziś, kiedy sytuacja ekonomiczna Polaków, w związku z pandemią koronawirusa, jest trudna, tym bardziej powinniśmy zwrócić naszą uwagę na agroturystykę. Agroturystyka to wakacje na każdą kieszeń.

Czytaj także: Kupuj polskie produkty! Wspieraj produkt krajowy brutto! Patriotyzm gospodarczy jest ważny!

Dużym zaskoczeniem, co często słyszałem od swoich gości, jest to, że spędzając wakacje w gospodarstwie agroturystycznym, można poznać wiele atrakcji za małe pieniądze. (...)Agroturystyka to nasz produkt polski i patriotyzm lokalny zaczyna wybrzmiewać coraz bardziej, nawet wśród gości, którzy spokojnie mogliby sobie pozwolić na spływ kajakowy po amerykańskiej rzece. (...)Standardy noclegowe i żywieniowe w gospodarstwach agroturystycznych obecnie są na bardzo wysokim poziomie

– stwierdził Krzysztof Niewiadomski, starosta łęczyński w programie Polska na serio.

Fot./Graf.: Krzysztof Niewiadomski/Agnieszka Radzik

 

swiatrolnika.info 2023