movie-icon

Video

Talk icon

POLSKA NA SERIO – POLITYKA

06-05-2022

Autor: Oliver Pochwat

Marcin Rola: Wszyscy w redakcji wRealu24 jesteśmy inwigilowani

Marcin Rola w programie Polska na Serio – polityka odniósł się do zablokowania przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego stron należących do medium wRealu24.

Jak informują przedstawiciele rządu, portal wRealu24 został zablokowany ze względu na rozpowszechnianie rosyjskiej propagandy. Portal należący do Marcina Roli nie jest jedynym zablokowanym serwisem informacyjnym. ABW zablokowała również Xportal.pl, Myslpolska.info, Ria.ru i Lenta.ru, a także Dziennik-polityczny.com, Rt.com, Ruptly.com, Wicipolskie.pl i Wolnemedia.net.

Afera respiratorowa

Jak poinformował za pośrednictwem Twittera Marcin Rola, zablokowanie portalu wRealu24 ma związek z „aferą respiratorową”. Redaktor naczelny telewizji wRealu24 wdał się również w polemikę z Tomaszem Sakiewiczem, który zamieścił do artykułu portalu Niezależna.pl o wymownym tytule "Koniec rosyjskiej propagandy w polskim internecie. Portal Marcina Roli zablokowany!". Zdaniem gościa Olivera Pochwata, ktoś boi się afery respiratorowej. "WSI aż tak się wściekło?" – pytał retorycznie Rola na Twitterze.

"Na mieście chodzą słuchy, że zbyt mocno poruszaliśmy temat »afery respiratorowej« i zablokowanie strony wRealu24 to zemsta niektórych »zawodników«, którym nie podobało się, że rzetelnie robiliśmy materiały o tej aferze. Przedstawialiśmy powiązania z byłymi oficerami Wojskowych Służb Informacyjnych i ile milionów złotych zostało w ten czy inny sposób wyprowadzonych za granice. Bardzo prawdopodobne, że jest to tego typu zemsta" – powiedział Marcin Rola.

"Banuje się takiego Marcina Role, a przez tyle lat agentura wpływu działa »na chama«. Urządzają sobie urodziny Hitlera w lesie. Widzieliśmy na chama ruską narrację na granicy polsko-białoruskiej. Państwo polskiej w tej kwestii kompletni nic nie robiło" – zauważył Rola.

Marcin Rola – jesteśmy inwigilowani

Redaktor naczelny portalu wRealu24 w rozmowie z Oliverem Pochwatem przyznał, że zarówno on, jak i podlegli mu ludzie są inwigilowani przez służby specjalne.
"Jeżeli ktoś by nas wezwał, to ja się stawiam i nie widzę w tym żadnego problemu. Nigdzie się nie chowam, nie mam niczego do ukrycia. Sprawdziłem, że jesteśmy inwigilowani cały czas. Wszyscy w redakcji wRealu24 są inwigilowani. Jeżeli inwigiluje się dziennikarzy, a agentura działa w Polsce na chama, to o czym my mówimy?!" – wyznał Rola.

Czytaj także: Kacper Kita: Gdyby nie wojna Le Pen mogłaby mieć lepszy wynik

swiatrolnika.info 2023