O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – POLITYKA

03-06-2020

Autor: Świat Rolnika

Łukasz Warzecha i Andrzej Sadowski: przedsiębiorcy w trudnej sytuacji, Polska, podatki i wydatki publiczne

Jak Polska radzi sobie w obecnej sytuacji ekonomicznej? Jak polski rząd przeprowadza kraj przez epidemię koronawirusa? Gościem programu Łukasza Warzechy "Polska na serio BIZNES" jest Andrzej Sadowski – prezydent Centrum im. Adama Smitha.

Andrzej Sadowski: polska gospodarka stoi na małych i średnich firmach

"Najpierw dywagowano, czy można przedsiębiorcom odroczyć płatność podatku ZUS o trzy miesiące. Refleksje przyszły z kolejnymi numerami tarczy. Na początku zapomniano, że Polska gospodarki stoi na małych i średnich firmach. Ich blokada miała kluczowe znaczenie dla kondycji gospodarki" – mówił Andrzej Sadowski.

Z czego może wynikać różnica w sposobie obsługi pomocy rządowej a tą przez Polski Fundusz Rozwoju. W czym tkwi sukces obsługi programów społecznych, takich jak 500 Plus? Czy wiecie, że polski system bankowy jest jednym z najnowocześniejszych w Europie? Jak Polska przejdzie przez kryzys? Prognozy Komisji Europejskiej wskazują, że będziemy mieli najpłytszą recesję w całej Unii Europejskiej.

Ukraińskie rolnictwo zagrożeniem dla Polski i UE? Jurgiel: rolnicy mogą wyjść na ulicę

Andrzej Sadowski: wszystko zależy od rządu

"Wszystko zależy od mądrych decyzji polskiego rządu. To dzięki nim mamy szansę uniknąć wchodzenia w kryzys i doświadczenia ponownego bezrobocia, które wypchnęło miliony Polaków poza granice kraju. (...) Jeżeli rząd nie uwolni pracy Polaków od podatków, to polska gospodarka nie podniesie się wysoko, a będzie szorować brzuchem po dnie"

– podkreślał Sadowski.

Prof. Antoni Dudek: w drugiej turze Kosiniak-Kamysz byłby najtrudniejszy dla Dudy

Fot. Agnieszka Radzik

swiatrolnika.info 2023