O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – POLITYKA

21-07-2021

Autor: Świat Rolnika

Lex TVN – co zrobi Konfederacja? Rozmawiają Łukasz Warzecha i Artur Dziambor

Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Tak zwane „Lex TVN” może sprawić, że amerykańska stacja TVN straci koncesję na nadawanie wszystkich kanałów. Czemu właściwie PiS złożył projekt takiej ustawy? Czy Konfederacja pomoże PiSowi zlikwidować przeciwne władzy media? Gościem Łukasza Warzechy w programie Polska na Serio BIZNES jest Artur Dziambor z Konfederacji.

Lex TVN zlikwiduje opozycyjne media

Sejm zajmie się niedługo ustawą Lex TVN, która de facto likwiduje koncesję dla tego nadawcy. PiSowi brakuje jednak większości do przegłosowania ustawy. Czy Konfederacja wesprze Prawo i Sprawiedliwość w niszczeniu prywatnych mediów? Ugrupowanie jest podzielone.

Jeżeli chodzi o moich kolegów wolnościowców, to jesteśmy przeciwni tej ustawie. Co więcej, uważamy, że stacje telewizyjne podobnie jak kanały internetowe powinny funkcjonować wedle własnych możliwości i własnego uznania. Ja poszedłem jeszcze dalej na konferencji prasowej i powiedziałem, że widzę miejsce na przykład dla istnienia Tygodnika NIE i Naszego Dziennika, ale niekoniecznie widzę miejsce dla Rady Mediów Narodowych i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

– mówi Artur Dziambor z Konfederacji.

 Lex TVN – czy Prawo i Sprawiedliwość zlikwiduje opozycyjne media?

Czy narodowcy zagłosują za Lex TVN?

Ustawę odbierającą koncesję prywatnym mediom może jednak poprzeć narodowa część Konfederacji, która sugeruje, że rynek mediów powinien być kontrolowany przez państwo. Czy część Konfederatów pomoże Prawu i Sprawiedliwości i zagłosuje za Lex TVN?

Nie wiem jak zagłosują moi koledzy narodowcy, ponieważ jesteśmy przed dyskusją na ten temat. Jednak mam nadzieję, że nasze argumenty ich przekonają, że jednak nie należy tutaj wspierać Prawa i Sprawiedliwości akurat w takim kierunku, ponieważ to zły kierunek. Zresztą poza wszelkimi tymi poglądami wolnorynkowymi, ja postrzegam to po prostu jako walkę Prawa i Sprawiedliwości z nieprzychylnym nadawcą dla ich partii.

– dodaje Artur Dziambor.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom Sejm najpewniej nie zajmie się dziś projektem Lex TVN. Jak zapowiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki, stanie się to „raczej” dopiero w sierpniu. Pytany, czy przesunięcie spowodowane jest tym, że PiS nie ma w Sejmie większości dla swojego projektu, Terlecki rzucił w odpowiedzi retoryczne: „No jak?”.

swiatrolnika.info 2023