movie-icon

Video

Talk icon

POLSKA NA SERIO – POLITYKA

20-05-2021

Autor: Oliver Pochwat

Kto fałszuje Jezusa? – Najnowsza książka Pawła Lisickiego

Kto fałszuje Jezusa? Książka autorstwa Pawła Lisickiego, to odpowiedź na oskarżenia współczesnych ateistów, którzy zrobią wszystko, aby zniszczyć Kościół Katolicki. Jak zdemaskować tych, którzy w imię walki niszczą Tradycję i chrześcijańskie dziedzictwo? Dlaczego komuś tak bardzo zależy na tym, by zabrać Kościołowi Jezusa? Odpowiedź w programie "Polska na serio. Historia." 

Kto fałszuje Jezusa? geneza powstania książki. 

W przedmowie książki "Kto fałszuje Jezusa? " Paweł Lisicki przywołuje wydarzenia z października 2020 r. To właśnie wtedy pierwszy raz w historii Polski doszło do masowych ataków na księży, miejsca kultu lub wiernych. Na fasadach wielu kościołów pojawiły się wulgarne napisy, W wielu miejscach w Polsce doszło do prób zakłócania Mszy Świętej. Nad Wisłą ujawniła się prawdziwa twarz ateizmu i ateistów. 

Wydarzenia te miały związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. przesłanki eugenicznej. 

Uczestnicy masowych protestów winą za decyzję Trybunału Konstytucyjnego obarczyli rząd oraz Kościół Katolicki. Nienawiść do religii podsycali liderzy protestów nad, którymi media otworzyły parasol ochronny. 

Jak słusznie zauważa Paweł Lisicki, w książce "Kto fałszuje Jezusa?" na transparentach i plakatach pojawiły się hasła wzywające nie do osłabienia pozycji Kościoła w Polsce, ale wręcz do jego całkowitej likwidacji. 

Polska weszła w nową rzeczywistość. Antykatolicyzm i ateizm przestał być znakiem wąskiej i "wybranej;" grupy osób. Stał się zjawiskiem powszechnym. Co ciekawe ma on wsparcie wielkich koncernów medialnych jak "Gazeta Wyborcza". 

Czytaj także: Wojna o Falklandy. Dr Paweł Korzeniowski w rozmowie z O. Pochwatem

 Kto fałszuje Jezusa?–Czterech Jeźdźców Ateizmu

Współcześni wyznawcy ateizmu walczą nie tylko z religią, ale szczególnie z chrześcijaństwem. Oznacza to, że muszą systematycznie i z całą mocą zwalczać i atakować Kościół. Żeby zniszczyć Kościół, trzeba jednak wyrwać i spalić jego korzeń jakim jest Jezus Chrystus.

Dlatego właśnie, co Paweł Lisicki opisuje w książce "Kto fałszuje Jezusa?" zachodni ateiści kierują swoją krytykę w podważanie Jezusa Chrystusa jako Synowi Bożemu. 

Wśród "wielki ateistów" tego świata wymienić należy cztery osoby, które miały znaczący wpływ na proces ateizacji społeczeństwa należy wskazać następujące osoby:

Yuval Noah Harari, który zasłynął na całym świecie książką zatytułowaną „Sapiens: A Brief History of Humankind", która w Polsce ukazała się najpierw pod tytułem „Od zwierząt do bogów. Krótka historia ludzkości" 

Richard Dawkins autor m.in. "Samolubnego Genu" i "Boga Urojonego". Ostatnio został pozbawiony tytułu. "Humanisty Roku" za stwierdzenie, że tożsamość osób transpłciowych jest fałszywa.

Christopher Hitchens, który zasłynął szczególnie jako autor wypowiedzi oraz publikacji, w których niezwykle krytycznie oceniał wiarę w Boga oraz osobę Matki Teresy z Kalkuty.

Bart D. Ehrman, który w Polsce nie jest bardzo popularny, ale jak zauważa Paweł Lisicki w książce "Kto fałszuje Jezusa", nie było należytej promocji ze strony "Gazety Wyborczej i "Wysokich Obcasów". 

Czytaj także: Wojna domowa w Hiszpanii. Komentuje Oliver Pochwat i Andrzej Matowski

Kto fałszuje Jezusa?–Stary wróg w nowych szatach 

Mimo licznych płomiennych deklaracji i stwierdzeń, że ateizm jest pokojowo nastawiony do świata, historia uczy nas, że jest zupełnie inaczej. To, co zawsze ideologię, która na sztandarach nosiła ateizm, to pogarda dla człowieka i barbarzyństwo. Niszczenie kościołów, przerywanie Mszy Świętej, atakowanie wiernych i duchownych, płomienne deklaracje o podpalaniu miejsc kultu, niszczenie wizerunków świętych, to właśnie wszystko obserwowaliśmy po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wydarzenia utwierdziły wiele osób w przekonaniu, że mamy do czynienia ze starym w wrogiem w nowych szatach - Komunizmem. 

swiatrolnika.info 2023