O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – POLITYKA

15-09-2021

Autor: Świat Rolnika

Kryptowaluty – czy zastąpią tradycyjne pieniądze?

Czy kryptowaluty zastąpią tradycyjne pieniądze emitowane przez państwo? Czy przyjęcie przez Salwador Bitcoina, jako oficjalnego środka płatniczego jest pierwszą kostką domina do zmian w systemie walutowym na świecie? Gościem Łukasza Warzechy w programie Polska na Serio BIZNES jest Robert Anacki, były wiceprzewodniczący Porozumienia, przedsiębiorca i ekspert w dziedzinie kryptowalut i nowych techonologii w biznesie.

Kryptowaluty w Salwadorze

Salwador stał się pierwszym krajem, który przyjął Bitcoina jako oficjalny środek płatniczy. Nie wszystkim jednak ten pomysł się spodobał, a mieszkańcy Salwadoru, zwłaszcza ci, którzy są po stronie przedsiębiorców zmuszonych do akceptowania tego środka płatniczego, podchodzą do nowego prawa bardzo sceptycznie. Czy kryptowaluty pozwolą Salwadorczykom się wzbogacić i są kamieniem milowym w drodze wdrożenia cyfrowych walut w innych krajach?

Z pewnością jest to pewnego rodzaju wydarzenie, o którym mówi się na całym świecie, jeżeli chodzi o adopcję rynku kryptowalut, czyli ich dostępność dla użytkowników, którzy byli do tej pory tylko w świecie kryptowalut. Aby zakupić kryptowalutę, tego najpopularniejszego Bitcoina, czy też późniejsze kryptowaluty, które powstawały na bazie tej koncepcji, trzeba było uczestniczyć w tym rynku i mieć wiedzę jak posługiwać się pewnymi różnymi narzędziami dedykowanymi do nabywania i zbywania tych kryptowalut. Sytuacja Salwadoru jest na tyle jednostkowa, że te kryptowaluty w tej chwili będą docierały do użytkowników, którzy kompletnie z kryptowalutami nie mieli styczności, jeżeli chodzi o akceptowanie Bitcoina.

– mówi Robert Anacki.

PolExit – czy PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej?

Kryptowaluty mogą rodzić problemy

Nie wszyscy mieszkańcy Salwadoru są zadowoleni z przyjęcia kryptowaluty. Salwadorczycy po prostu nie rozumieją Bitcoina i nie wiedzą jak go używać.

Mamy sytuację na pewno trudną dla przedsiębiorców, ponieważ zmienność wahania kursów tej kryptowaluty są bardzo duże, więc wprowadzenia pośrednich mechanizmów, które będą sposób zautomatyzowany przewalutowywać do poszczególnych produktów, które przedsiębiorcy nabywają jednak w walutach lokalnych, może na dzień dzisiejszy powodować, że na tych kursach będą tracili. Jednak patrząc na te państwa, które są zagrożone właśnie sytuacjami zmienności wartości pieniądza w stosunku do usług produktów, może się okazać, że taka kryptowaluta będzie bardziej stabilna i pewnie stąd te kroki podjęte przez Salwador.

– twierdzi Robert Anacki.

Największa obawa to kwestie technologiczne i techniczne przyjmowania tych płatności. To jest właśnie to, co będzie przysparzało największych problemów, ale myślę, że też zaakceptowanie tej formy płatności za pomocą kryptowaluty, będzie powodowało jej coraz szerszą adopcję i to też taki test dla wszystkich obserwatorów kryptowalut, jak szybko właśnie przedsiębiorcy i rynek sobie z tym poradzą.

– dodaje.

swiatrolnika.info 2023