O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – POLITYKA

14-12-2022

Autor: Świat Rolnika

Krajewski: Zgromadzenie Polskiej Wsi to kolejny festiwal kłamstw PiS

Zdaniem Stefana Krajewskiego Zgromadzenie Polskiej Wsi to tylko festiwal kłamstw i obietnic PiS. Poseł był gościem Ewy Zajączkowskiej-Hernik w “Polska na Serio – POLITYKA”.

Zdaniem polityka, Prawo i Sprawiedliwość zaniedbało wiele obszarów polskiego rolnictwa i tak naprawdę, de facto nie ma żadnego pomysłu, by pomóc polskich rolników. Poseł uważa, że składane przez rząd obietnice są tylko kłamstwami bez pokrycia w faktach. Krajewski zwrócił również uwagę na propagandę, którą jego zdaniem, forsują media publiczne.

Zgromadzenie Polskiej Wsi w Przyszusze

W weekend w Przyszusze odbyło się Zgromadzenie Polskiej Wsi, zorganizowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Podczas późniejszego wystąpienia w Sejmie, poseł PSL Stefan Krajewski mocno skrytykował całe wydarzenie i nazwał je teatrzykiem z udziałem polityków i funkcjonariuszy PiS. Polityk zarzucił Prawu i Sprawiedliwości brak wsparcia dla polskiego rolnictwa.

,,W niedzielę w Przyszusze słyszeliśmy kolejny festiwal obietnic, kłamstw i hipokryzji. Ja się odniosłem przed Ministerstwem Rolnictwa do wielu kwestii związanych z obszarem rolnictwa, ale w poniedziałek już pan minister Kowalczyk razem z panem przewodniczącym komisji rolnictwa Robertem Telusem odnieśli się do tych wszystkich wypowiedzi, do grafik, które zostały zamieszczone na stronach Polskiego Stronnictwa Ludowego, zarzucając nam kłamstwo” – wskazuje Stefan Krajewski.

,,Odnosiłem się do sprzedaży polskiej ziemi, bo przecież Prawo i Sprawiedliwość w 2014 roku przed wyborami mówiło, że ograniczy wyprzedaż polskiej ziemi. Pan minister Kowalczyk w Sejmie odnosił się do tego, mówił, że tylko 24 hektary zostało sprzedane w ręce obcokrajowców w 2021 roku, a rokrocznie pojawia się raport Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, z którego jasno wynika, że tej ziemi sprzedaje się dużo więcej niż przed 2015 rokiem. Oczywiście, tutaj powołuje się minister, że do 2016 roku obowiązywały te wszystkie zakazy, a teraz została ta ziemia uwolniona. Tylko niech nie mówi wyłącznie o ziemi KOWRowskiej, która jest w zasobach własności Skarbu Państwa, a zamiast tego niech mówi o tej ziemi rolnej, ziemi leśnej, która trafia w ręce obcokrajowców” – dodaje polityk.

Zobacz też: Kaczyński: Jesteśmy reprezentantem polskiej wsi

Propaganda PiS w mediach

Poseł PSL wskazał również na inne obszary, które jego zdaniem zostały przez PiS zaniedbane.

,,Jeśli chodzi o dopłaty, to obiecany były podwojone dopłaty, zwiększone dopłaty. Dzisiaj, jeśli bierzemy pod uwagę płatność podstawową, to ona uległa znacznemu zmniejszeniu ze 190 euro do 118 euro. To pan minister potwierdził, mówiąc jednak, że oczywiście dopłaty są dużo wyższe, bo średniej wielkości gospodarstwo czy też gospodarstwa małe mogą uzyskać nawet do 280 euro do hektara. Przypomnę, że już za naszych rządów w dobrze ustawionym gospodarstwie i takim kierunkowym ustawieniu tych dopłat można było otrzymać nawet do 400 euro do hektara. Dzisiaj nie ma płatności za zazielenienie, nie ma płatności redystrybucyjnej w dopłatach podstawowych, ale też przesunięcie środków z drugiego filara do pierwszego powoduje to, że ci, którzy chcieli rozwijać swoje gospodarstwa, i ci, którzy chcieli te gospodarstwa przekazać swoim następcom, będą mieli z tym ogromny problem” – wskazuje poseł.

,,Tych obszarów jest dużo więcej, bo mówimy też o dopłatach do paliwa. Kiedy była proponowana dopłata do paliwa, paliwo kosztowało połowę tego, co dzisiaj. Kiedy proponowaliśmy, żeby ta dopłata była wyższa, nie było zgody rządzących i zaklinali oni rzeczywistość, że to oni podnieśli dopłaty” – dodaje Krajewski.

W swoim wystąpieniu poseł Krajewski stwierdził również, że by pokazać prawdę o działalności PiS, konieczne byłoby wyrzucenie przez okno 14 milionów telewizorów. Polityk zwrócił tym uwagę na propagandę, którą jego zdaniem, forsują media publiczne.

,,Propaganda PiSu dociera do wszystkich, którzy mają telewizory w Polsce. Jest to około 14 milionów telewizorów w Polsce, więc ta propaganda PiSu poprzez media publiczne dociera do wszystkich. Niestety tego dostępu już do innych mediów często ludzie nie mają. Zdjęcie wszystkich innych kanałów poza TVP z telewizji naziemnej spowodował, że duża część społeczeństwa ma dzisiaj w swoich domach tylko TVP” – zauważył.

swiatrolnika.info 2023