O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – PODWÓJNY KONTEKST

12-06-2021

Autor: Świat Rolnika

Wybory w Rzeszowie – kto wygra batalię o podkarpackie miasto?

Już w najbliższą niedzielę odbędą się przedterminowe wybory w Rzeszowie na stanowisko prezydenta tego miasta. Wybory prezydenta Rzeszowa zostały zarządzone po rezygnacji prezydenta Tadeusza Ferenca. O fotel Prezydenta walczy czwórka kandydatów - Marcin Warchoł z Solidarnej Polski, Grzegorz Braun z Konfederacji, Ewa Leniart z PiS oraz Konrad Fijołek, kandydujący z poparciem KO, PSL, Lewicy oraz Polski 2050. Na omówienie rzeszowskich wyborów w programie Podwójny Kontekst zapraszają Łukasz Warzecha oraz profesor Antoni Dudek.

Wybory w Rzeszowie – liczy się dwójka kandydatów

Jak zauważa profesor Antoni Dudek, wszystkie sondaże wskazują, że wybory w Rzeszowie rozstrzygną się albo już w pierwszej turze wyborów, albo w drugiej, ale z jednoczesnym wskazaniem na obecnego lidera sondaży.

Zadałem sobie trud i obejrzałem ostatnią debatę czwórki kandydatów na prezydenta Rzeszowa w Polsacie. Muszę powiedzieć, że nie dziwi mnie, że w ostatnich sondażach wyraźnie najmocniejsze poparcie ma pan Konrad Fijołek. Wprawdzie jest to postać dość mało wyrazista, ale widać, że rozumie problemy miasta i lepiej czy gorzej stara się przedstawić swoje pomysły. Druga w tej kategorii jest pani Ewa Leniart, która ma też w sondażach drugie miejsce, bo ona jednak też jako wojewoda zdaje sobie sprawę jakie problemy ma Rzeszów, a przy tym nieustannie obiecuje, że jako jedyna załatwi pieniądze w Warszawie, co jest nieprawdą, ale tak stara się budować tą swoją kampanię. Mamy Grzegorza Brauna, który całą swoją kampanię w Rzeszowie zbudował na krytyce ograniczeń pandemicznych, a i właśnie niewiele tam było innych wątków. (…) Mamy też Marcina Warchoła, kandydata wysuniętego przez bardzo popularnego ustępującego prezydenta Ferenca. Pan Warchoł dla mnie jest absolutnym rekordzistą, i to w skali ogólnopolskiej, w składaniu obietnic na czas.

– ocenia prof. Dudek.

Koniec Epoki Klatkowej – PE zagłosował za. Oto jak głupia Unia Europejska zaufała głupim aktywistom

Wybory w Rzeszowie – czy będzie druga tura?

Wszystkie sondaże wskazują na to, że wybory w Rzeszowie albo rozstrzygną się w pierwszej turze i wygra je Konrad Fijołek, ale zmierzy się on w drugiej turze z którymś z pozostałych kandydatów.

Oczywiste, że albo pan Fijołek wygra w pierwszej turze i to będzie olbrzymi sukces opozycji, która będzie próbowała odbić się od dna, po którym szorują od wielu miesięcy. Albo do drugiej tury wejdzie pani Leniart z panem Fijołkiem i to będzie bardzo ciekawa rozgrywka, bo jestem bardzo ciekawy, jak obóz władzy spróbuje przez te dwa tygodnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, startując z niekorzystnego wyniku. Wydaje się, że pani Leniart będzie miała dużo słabszy wynik, ale panu Fijołkowi zabraknie kilku procent do wygrania w pierwszej turze.

– dodaje prof. Dudek.

swiatrolnika.info 2023