O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO – PODWÓJNY KONTEKST

11-07-2021

Autor: Świat Rolnika

Lex TVN – czy Prawo i Sprawiedliwość zlikwiduje opozycyjne media?

Czy Prawo i Sprawiedliwość chce zlikwidować opozycyjne media? Jaki jest realny cel złożenia tak zwanej ustawy „Lex TVN”? Czy zostanie ona wycofana? Na Podwójny Kontekst zapraszają redaktor Łukasz Warzecha oraz prof. Antoni Dudek.

Lex TVN w Sejmie

Grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Tak zwane „Lex TVN” może sprawić, że amerykańska stacja TVN straci koncesję na nadawanie wszystkich kanałów. Czemu właściwie PiS złożył projekt takiej ustawy? Zdaniem redaktora Warzechy, politycy chcieli w ten sposób w nieudolny sposób pogrywać ze Stanami Zjednoczonymi.

Przyszła mi przez moment taka myśl do głowy, czy to nie jest próba może jakiejś skrajnie naiwnej gry z Amerykanami, ale potem pomyślałem, że nie no przecież nikt nie jest takim idiotą, żeby sobie wyobrażać, że jak my tutaj atakujemy TVN, to tam Amerykanie się ugną przed Polską. Jednak w miarę jak kolejne tłumaczenia się pojawiały, to coraz bardziej zacząłem w te wersje wierzyć/ Natomiast gdyby się zastanowić, jaki tego może być realny rezultat, to na pewno już jest awantura o wolność słowa w Polsce na poziomie unijnym. Jest wejście w ostre spięcie z Amerykanami, a z administracją Bidena i tak już mamy średnie relacje. Trzeci skutek jest taki, że można sobie zadać pytanie kto następny. No bo jeżeli się robi prawo specjalnie pod jedną stację, to można zrobić też prawo pod inną stację i w ten sposób wykosić wszystkie kolejne telewizje poza TVP.

– mówi redaktor Warzecha.

Stop Segregacji Sanitarnej – PiS łamie Konstytucję i Prawa Człowieka?

Lex TVN – PiS chce przejąć stację?

Podobnego zdania na temat ,,Lex TVN” jest profesor Antoni Dudek. Jego zdaniem projekt ustawy jest efektem złości PiS na media opozycyjne, które patrzą władzy na ręce.

Oficjalnie jest to uzasadnione, że chodziło o to, aby wrogi kapitał zagraniczny, arabski, chiński czy rosyjski nie przejął mediów. W rzeczywistości mamy do czynienia z ustawą, której adresatem jest jedna konkretna firma i chodzi o to, żeby po prostu obecny amerykański właściciel był zmuszony sprzedać pakiet kontrolny TVNu na przykład KGHM czy Orlen.

– mówi prof. Antoni Dudek.

swiatrolnika.info 2023