movie-icon

Video

Talk icon

POLSKA NA SERIO – DEBATY

10-02-2022

Autor: Sebastian Wroniewski

Instytut Gospodarki Rolnej zaprasza na debatę o polskim rolnictwie

Instytut Gospodarki Rolnej zaprasza na debatę na temat sytuacji polskiego rolnictwa. Dyskusja odbędzie się dziś, 10.02.2022, o godzinie 19:00.

Rok 2022 będzie trudny dla polskiego rolnictwa, które musi zmagać się z szeregiem problemów i wyzwań. Zagrożeniem dla polskich rolników są nie tylko ptasia grypa czy afrykański pomór świń, ale także krajowa oraz unijna biurokracja. Czy problemy polskiego rolnictwa uda się rozwiązać i poprawić byt polskich hodowców i producentów? Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz polski rząd stoją przed ogromnym wyzwaniem.

Instytut Gospodarki Rolnej zaprasza na debatę

Polskie rolnictwo boryka się z wieloma problemami. Instytut Gospodarki Rolnej pragnie poinformować, że już dziś odbędzie się pierwsza debata IGR na tematy najważniejsze dla polskiego rolnictwa. Tematami, które zostaną omówione podczas debaty, są: protesty rolników, rosnące ceny środków do produkcji i problem Afrykańskiego Pomoru Świń. Uczestnicy debaty odpowiedzą również na pytanie o to, jak zachęcić konsumentów do sięgania po produkty wyprodukowane w Polsce i jak doprowadzić do większej obecności polskich produktów w sieciach handlowych.

Uczestnikami debaty będą Jarosław Sachajko, Poseł na Sejm RP (Kukiz'15), Jerzy Małecki, Poseł na Sejm RP (Prawo i Sprawiedliwość), Stefan Krajewski, Poseł na Sejm RP (Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz Monika Piątkowska z Polski 2050. Debatę poprowadzi Monika Przeworska z Instytutu Gospodarki Rolnej.

Transmisja z debaty będzie dostępna na kanałach YouTube Świata Rolnika oraz Instytutu Gospodarki rolnej, a także na facebooko'wych profilach Świata Rolnika oraz Instytutu Gospodarki Rolnej. Serdecznie zapraszamy!

Oglądaj też: Izdebski: Głos organizacji rolniczych zaczyna być wreszcie słyszalny

swiatrolnika.info 2023