O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

POLSKA NA SERIO - BIZNES

27-07-2019

Autor: Świat Rolnika

Szczepan Wójcik: "Największe organizacje ekologiczne w Polsce to zagraniczni specjaliści od zarabiania pieniędzy"

Polityka powinna być rozumiana jako roztropna troska o dobro wspólne. Podobnie ekologia. Nie wszystkie organizacje – jak zaznaczył prowadzący program „Wieś to też Polska” red. Adam Ślusarki – traktują ekologię w ten sposób. „Ekologia z polityką w tle” – to temat programu Telewizji Trwam – który dotknął tematyki zazwyczaj przemilczanej w mediach mainstreamowych.

 

„Część organizacji ekologicznych zajmuje się walką polityczną, ale też zwyczajnym zarabianiem pieniędzy”

 

- rozpoczął swoją wypowiedź Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

 

„Organizacje ekologiczne zajmujące się zarabianiem pieniędzy to podmioty głównie zagraniczne. Warto podkreślić, że w Polsce nie ma ani jednej dużej, liczącej się organizacji tego typu, która byłaby stricte organizacją polską”

 

- poinformował Wójcik.

 

„Mówimy tutaj o zagranicznych wpływach, zagranicznych organizacjach i dużych pieniądzach wypływających od polskiego podatnika czy – bardzo często – od polskiego przedsiębiorcy”

 

- rozpoczął wątek pozyskiwania środków przez wyspecjalizowanych w zarabianiu pieniędzy tzw. ekologów.

 

„Głównym celem ekologów są te obszary, gdzie znajdują się pieniądze, np. duże inwestycje. Ewentualnie są to obszary strategiczne z punktu widzenia gospodarki danego kraju (…) Jedne organizacje specjalizują się w blokowaniu deweloperów, inne inwestycji w rolnictwie”

 

- wyjaśniał prezes IGR.

 

W dalszej części rozmowy Szczepan Wójcik ukazał anatomię finansowych mechanizmów stosowanych przez tzw. ekologów i animalsów, dodając, że problem wyrachowania ekonomucznego tzw. organizacji prozwierzecych czy proprzyrodniczych dotyczy tylko części organizacji, bowiem w Polsce działa także wiele innych podmiotów zajmujących się ochroną środowiska czy losem zwierząt w sposób szczery i altruistyczny, bez podkładu ideologii upolityczniającej działalność organizacji pseudo-ekologicznych.

 

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy red. Adama Ślusarskiego w programie „Wieś to też Polska” z gościem Telewizji Trwam, Szczepanem Wójcikiem, prezesem Instytutu Gospodarki Rolnej.

 

Z kolei w niedzielę na łamach SwiatRolnika.info odpowiemy na pytanie „Czy państwo polskie jest gotowe na walkę z ekoterroryzmem?”. Zapytaliśmy o to polityków, służby specjalne oraz sprawdziliśmy, jak radzą sobie z pseudoekologami inne państwa.

 

graf. Ola Kasperska

swiatrolnika.info 2023