movie-icon

Video

Talk icon

Relacje i reportaże

17-09-2019

Autor: Ewa Zajączkowska-Hernik

Norbert Kaczmarczyk (PiS): Minister Ardanowski powinien utrzymać tekę szefa resortu rolnictwa

Teka komisarza ds. rolnictwa to poważne wyzwanie, tym bardziej, że struktura rolnictwa na przestrzeni lat się zmieniła. Czy Janusz Wojciechowski będzie wspierał polskich rolników piastując tak ważne stanowisko? To pytanie coraz częściej pojawia się wśród polskich producentów rolnych.

"Polscy rolnicy cały czas cierpią na tych negocjacjach, kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej, mamy niższe dopłaty i nie ulega żadnym wątpliwościom, że jesteśmy krajem drugiej kategorii jeśli chodzi o dopłaty dla rolnictwa. (...) Te dopłaty pokazują w jaki sposób Europa nam ucieka. (...) W kontekście dziesięciu lat okazuje się, że jesteśmy naprawdę w ciężkiej sytuacji, gdybyśmy od początku mieli dopłaty wyższe, moglibyśmy konkurować na rynku na rynku europejskim"

– mówił w programie "Polska na Serio" poseł Norbert Kaczmarczyk.

"Janusz Wojciechowski musi wspierać polskich rolników, jeżeli jest desygnowany na to stanowisko. Nie wyobrażam sobie, żeby reprezentanci polskich interesów w Unii Europejskiej pracowali przeciwko Polsce. Mieliśmy już takich polityków, natomiast w tym obozie, moim zdaniem, nie będzie mieć miejsca taka sytuacja. Uważam, że pan Wojciechowski będzie współpracował z ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim, który, moim zdaniem, powinien utrzymać tekę ministra na kolejną kadencję, bo sprawdza się jako minister"

– ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Ponadto w programie o umowie między Unią Europejską, a krajami Mercosur oraz o znikomej aktywności działaczy Greenpeacu w sprawie awarii oczyszczalni ścieków Czajka.

Zapraszam na program "Polska na Serio"!

 

Fot./Graf.: Agnieszka Radzik/Aleksandra Kasperska

 

swiatrolnika.info 2023