movie-icon

Video

Talk icon

Relacje i reportaże

17-06-2019

Autor: Ewa Zajączkowska-Hernik

Minister Ardanowski: Pensje państwowych lekarzy weterynarii wzrosną o 630 zł brutto miesięcznie [WIDEO]

Dziś w Ministerstwie Rolnictwa odbyła się konferencja, na której minister Jan Krzysztof Ardanowski i Główny Lekarz Weterynarii, dr Bogdan Konopka omawiali sytuację w Inspekcji Weterynaryjnej.

Specustawa przygotowana przez resort rolnictwa kieruje nadzór nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego wyłącznie na państwowych lekarzy weterynarii. Projekt specustawy znajduje się w Radzie Ministrów, gdzie trwają konsultacje i prace nad nim. Minister Ardanowski chce, by specustawa została przyjęta jeszcze w tej kadencji sejmu.

Pracownicy Inspekcji weterynaryjnej mają otrzymać stałą podwyżkę wynagrodzenia w kwocie 630 zł brutto. Łączna kwota przyznana na dofinansowanie Inspekcji Weterynaryjnej w tym roku to blisko 20 mln zł, w przyszłym minister Ardanowski zapowiada dofinansowanie 48 mln zł. Dodatkowo 350 mln zł rocznie ma przejść od wyznaczonych lekarzy weterynarii na Państwową Inspekcję.

W wypadku zatrudnienia lekarzy weterynarii, którzy mają obsługiwać zakłady eksportujące wieprzowinę na rynek amerykański, o sposobie zatrudnienia nowych pracowników będą decydować kierownicy jednostek weterynaryjnych. Ok 5 mln zł zostało już przygotowane i wyplaty nastąpią od 1 lipca 2019.

Fot.: wikipedia.org

swiatrolnika.info 2023