O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Światrolnika.tv

01-12-2016

Autor: Świat Rolnika

Idzie zima, budy ni ma!

Idzie zima, budy ni ma!

Prezes Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami Łukasz Balcer opowiada, jak pomóc psom mieszkającym w budach przetrwać zimę.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (TOZ) w Polsce przeprowadza rocznie do 3 tysięcy interwencji w sprawie naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt (w zakresie dotyczącym utrzymywanie psów). Zdecydowana większość zgłaszanych przypadków w Polsce dotyczy niewłaściwego przetrzymywania psów na łańcuchach. Raporty Inspektorów TOZ wskazują przede wszystkim na drastyczne odstępstwa od normy w zakresie długości łańcucha i jego wagi. Opisują również przypadki przypinania zwierząt bezpośrednio do łańcucha z pominięciem skórzanej obroży. Opisany sposób przetrzymywania psów na uwięzi jest często źródłem ogromnego cierpienia czworonogów. W związku z powyższym TOZ stworzył w Polsce akcję, dzięki której wymienia ciężkie łańcuchy na długie lekkie metalowe linki tak, by pies miał zachowany minimalny komfort.

 

Zima coraz bliżej na zewnątrz panuje nieprzyjazna aura. Jest mroźno i spadł śnieg. Nasi czworonożni przyjaciele – psy nie przetrwają tej pory roku bez naszej pomocy.  Wystarczy niewiele, by rozgrzać naszych czworonożnych przyjaciół. Jeśli pies mieszka w budzie, wystarczy słoma, podwyższenie i trochę styropianu, aby zapewnić mu komfort. Wbrew pozorom podczas zimy koc w budzie przyniesie więcej szkód niż korzyści przyniesie naszemu pupilowi. Należy również pamiętać, by nasz ulubienic cały czas miał dostęp do miski z wodą.

 

Możesz Zostać Świętym Mikołajem! Przyjedź do Schroniska w Celestynowie 3 GRUDNIA 2016 roku (sobota) w godzinach 10:00-14:00 i obdaruj psiaki prezentami! To niepowtarzalna świąteczna okazja do SPACERU I ADOPCJI ! Weź udział w BIEGU NA 6 ŁAP!

 

Co możesz podarować psiakom ?

  • szczotki, furminatory, grzebienie
  • smycze i obroże (nie zatrzaskowe)
  • szelki (wszystkie rozmiary)
  • karmę zwykłą oraz weterynaryjną np. ( np. dla chorych na nerki, wątrobę, bezglutenowców, dla rekonwalescentów, na jelita i żołądek...).

 

Przywieź swe prezenty 3 grudnia do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie , ul. Prosta 3.

 

Reporter: Paweł Biczak

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/ swiatrolnika.info

Fot.: swiatrolnika.info

swiatrolnika.info 2023