Ptasia grypa w Japonii: dziesiątki tysięcy kurczaków do utylizacji

Ptasia grypa atakuje Japonię. Wokół miejsca wybuchu epidemii w Toyamie wprowadzono kwarantannę. Dziesiątki tysięcy kurczaków zostanie zabitych. Toyama stała się 16. prefekturą Japonii, w której wybuchła epidemia. Od czasu wykrycia pierwszego przypadku ptasiej grypy tej zimy w Japonii zabito ponad sześć milionów kurczaków.
Ptasia grypa atakuje Japonię
W japońskiej prefekturze Toyama 140 tysięcy kurczaków zostanie zabitych, po tym jak pojawiła się tam ptasia grypa. Wokół miejsca wybuchu epidemii w Toyamie wprowadzono kwarantannę. Toyama stała się 16. prefekturą Japonii, w której wybuchła epidemia.
Według agencji na jednej z farm znaleziono kilka martwych ptaków. W promieniu trzech kilometrów wokół gospodarstwa wprowadzono system kwarantanny, a eksport kurczaków i jaj jest zabroniony w odległości większej niż 10 kilometrów od miejsca ogniska choroby.
Od czasu wykrycia pierwszego przypadku ptasiej grypy tej zimy w Japonii zabito ponad sześć milionów kurczaków. Wśród prefektur, które zaatakowała ptasia grypa, byli liderzy krajowego rynku dostaw mięsa drobiowego. Pod koniec ubiegłego roku w japońskiej prefekturze Miyazaki doszło do wybuchu ptasiej grypy - na miejsce skierowano siły samoobrony.
Grupa Azoty wspiera rolników w badaniu gleby
Ptasia grypa wymyka się spod kontroli w Korei Południowej
Ptasia grypa gwałtownie rozprzestrzenia się w Korei Południowej. Ministerstwo Rolnictwa Korei Południowej poinformowało we wtorek, że potwierdziło dwa kolejne przypadki wysoce zjadliwej ptasiej grypy H5N8 na fermach kurczaków.
Według Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Spraw Wiejskich ostatnie przypadki zostały zgłoszone na farmie w Koson, około 470 km na południe od Seulu oraz w gospodarstwie w Namyangju, na północ od Seulu. Władze w ramach środków zapobiegawczych, zniszczyły drób w promieniu 3 km od zakażonych gospodarstw i wydały rozkaz wstrzymania działań w pobliskich fermach na 30 dni.
Ponadto praca wszystkich ferm drobiu w Kosong i Namyangju została zawieszona na siedem dni. Wysoce zjadliwa ptasia grypa jest zaraźliwa i może powodować poważne choroby, a nawet śmierć drobiu. Dwa ogniska podniosły liczbę przypadków ptasiej grypy H5N8 w fermach drobiu do 53 od końca listopada.
Jak przypomina koreańskie Ministerstwo Rolnictwa, przemysł drobiarski kraju ledwo przetrwał zimę 2016-2017 roku, kiedy to od listopada, również z powodu migracji ptaków, doszło w kraju do masowej epizootii, w wyniku której trzeba było zniszczyć 38 milionów sztuk drobiu. Ptasia grypa sprawiła, że w kraju zaczął się ostry niedobór kurczaków.
meatinfo.ru/fot.pixabay