Prawo

Pijany traktorzysta próbował przekupić policjantów

Policjanci z zawierciańskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego traktorzystę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Aby uniknąć konsekwencji 35-letni mężczyzna usiłował wręczyć mundurowym 300 złotych łapówki. Dzisiaj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj w miejscowości Wola Libertowska policjanci z zawierciańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy i nie posiadał przy sobie dokumentów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

To jednak nie wszystko. Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że 35-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Gdy mężczyzna uświadomił sobie co mu grozi, zaproponował mundurowym łapówkę za odstąpienie od czynności służbowych, po czym wrzucił do radiowozu 300 złotych. Nietrzeźwy traktorzysta został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał prokuratorskie zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu do 10 lat więzienia.


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


M.O./Policja Zawiercie/Fot. Policja Zawiercie

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.