Prawo

Jeden dzień, jeden powiat, dwa promile i dwa śmiertelne wypadki traktorów

W ciągu zaledwie jednego dnia na terenie powiatu limanowskiego doszło do dwóch wypadków ciągników rolniczych, w wyniku których dwie osoby zmarły.

Pierwszy z wypadków miał miejsce około godz. 15.30 w miejscowości Kamionka Mała (gmina Laskowa). 60-letni kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, wioząc pasażera, który siedział na siodełku przymocowanym do błotnika stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia 60-letni pasażer zmarł na miejscu. Policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem nie posiadał uprawnień do kierowania, a ponad to był nietrzeźwy – badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Obecnie limanowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Do drugiego zdarzenia doszło tego samego dnia około godz. 16.00 w miejscowości Skrzydlna (gmina Dobra). 50-letni mężczyzna wykonując prace polowe (poza drogą) ciągnikiem rolniczym marki Ursus, na stromym zboczu stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do jego wywrócenia. Kierujący został zabrany do szpitala, jednakże zmarł z uwagi na obrażenia jakich doznał.


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


M.O./Policja Limanowa/Fot. Policja Limanowa

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.