Polityka rolna

Opozycja składa wniosek o odwołanie ministra rolnictwa. Ardanowski: To polityczna gra i próba zaistnienia [WIDEO]

Dziś ponad 3,5 godziny trwało posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którym debatowano nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Wniosek przygotowany przez posłów opozycji relacjonowała wiceprzewodnicząca komisji, poseł Dorota Niedziela z Platformy Obywatelskiej (niedawno gość Ewy Zajączkowskiej na Swiatrolnika.info)

 

Oglądaj: Dorota Niedziela: PiS finansuje wszystko, poza Inspekcją Weterynaryjną. Lekarzy weterynarii zawala się obowiązkamiDorota Niedziela: PiS finansuje wszystko, poza Inspekcją Weterynaryjną. Lekarzy weterynarii zawala się obowiązkami

 

Komisja odrzuciła wniosek opozycji o odwołanie ministra rolnictwa.

 


„Wobec mnie jest to pierwszy wniosek, nie wiem, czy to ministra nobilituje, czy nie. Natomiast podnoszenie argumentów, które sami rolnicy, obecni na sali, stwierdzili jako argumenty nieprawdziwe, ewentualnie przesadzone pokazuje, że tu nie chodziło o wyjaśnienie sytuacji rolnictwa w Polsce, ona nie jest łatwa i nigdy tego nie ukrywałem, ale raczej o to, by opozycja mogła zaistnieć jako wnioskodawca wotum nieufności wobec kolejnego ministra"

 

 

– komentuje minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 


„Gdybym nie miał poparcia ze strony premiera, innych ministrów, również ścisłego kierownictwa naszej partii, to nigdy nie podjąłbym się tej karkołomniej misji. To nie jest resort łatwy, prosty i przyjemny. Jest to jeden z największych resortów w Polsce, z ogromną ilością problemów zarówno z przyrodą, jak i z rozregulowanymi rynkami, z niewłaściwie przeprowadzoną reptywatyzacją przetwórstwa rolno-spożywczego, głównie w latach 90., ze współną polityką rolną. Gdybym nie miał poparcia, to bym się tego nie podjął"

 

 

– dodaje szef resosrtu rolnictwa.

 


Ewa Zajączkowska/Marcin Hernik

 


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.