Polityka rolna

Polscy spółdzielcy spotkali się z kolegami z Łotwy

W siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej odbyło się spotkanie z delegacją Stowarzyszenia Łotewskich Spółdzielni Rolniczych. W spotkaniu udział wziął również Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz, który przedstawił prezentację na temat działalności izb rolniczych w Polsce.

Podczas spotkania delegacja z Łotwy wysłuchała wystąpienia Prezesa Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej Mieczysława Grodzkiego na temat polskiej spółdzielczości, wystąpienia Prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych Jacka Staciwy na temat działalności rolniczych spółdzielni produkcyjnych, Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza oraz wystąpienia prezesa Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw Witolda Boguty na temat grup producentów owoców i warzyw.

Następnie, goście z Łotwy udali się na wizyty studyjne: do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Garwolinie, Spółdzielni Ogrodniczej w Grójcu oraz Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Sulmierzycach.

Stowarzyszenia Łotewskich Spółdzielni Rolniczych skupia 47 spółdzielni, głównie mleczarskich i produkcji roślinnej – jest to 80 procent wszystkich zrzeszonych w spółdzielniach rolników. W ostatnich latach powstały na Łotwie także spółdzielnie właścicieli lasów i indywidualnych producentów rolnych. Obrót członków Stowarzyszenia w 2017 r. wyniósł 420 mln euro, przy udziale 5 tysięcy spółdzielców.

krir.pl/Fot. Marcin Białek/CC/Wikimedia

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.