Polityka rolna

Minister Rolnictwa: Polska może konkurować jakością, nie ilością produkcji

Wiele nowych, oczekiwanych przez konsumentów produktów czy usług można realizować lokalnie, w mniejszych gospodarstwach – stwierdził Jan Krzysztof Ardanowski podczas finału konkursu „Sposób na sukces”.

– W skali świata Polska nie może rywalizować ilością produkcji, jednak możemy rywalizować jakością

– dodał.

Zdaniem ministra rolnictwo jest szansą realnego rozwoju polskiej gospodarki, której progres uzależniony może być od współpracy między wieloma branżami. Szef resortu wskazał również na – w jego opinii – najbardziej perspektywiczne gałęzie rodzimej produkcji rolnej.

– Rolnictwo, to szukanie nowych szans zarówno dla rolników, jak i dla przedsiębiorców działających w obszarze rolnictwa i jego otoczenia (…).Najbliższe lata, to potrzeba rozwoju wszystkiego, co związane z rolnictwem ekologicznym oraz produkcją żywności najwyższej jakości. Jako rolnicy powinniśmy odpowiadać na światowe trendy. Polskie rolnictwo może wytwarzać i przetwarzać wszystko to, czego konsumenci oczekują i potrzebują.


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


gov.pl/rolnictwo/FB
fot. gov.pl/rolnictwo

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.