Polityka rolna

W Sejmie RP tylko polskie masło! Sukces posła Kaczmarczyka, Świata Rolnika i Poli!

100% polskie masła w sejmie. Dzięki mojej interwencji dziś używa się w Sejmie RP wyłącznie maseł i margaryn produkowanych w Polsce – poinformował poseł Kukiz’15 Norbert Kaczmarczyk na swoim profilu facebookowym.

– Masło wyprodukowane w Danii. Śniadanie w sejmie. PS a polski rolnik by do restauracji masła nie dostarczył? Ktoś ofertę składa? Chętnie zaniosę do kancelarii!

– informował Kaczmarczyk jeszcze kilka tygodni temu.

Parlamentarzysta wystosował w tej sprawie zapytanie, które zaowocowało wycofaniem z sejmowych restauracji duńskiego produktu.

– Bardzo cieszy także deklaracja dążenia do maksymalizacji użycia produktów pochodzenia polskiego w restauracjach sejmowych

– skomentował Kaczmarczyk.

W sprawie interweniował również nasz portal SwiatRolnika.info, który we współpracy z zespołem aplikacji Pola służącej do informowania o udziale polskiego kapitału w firmach wytwarzających popularne produkty, wystosował pismo do szefów kancelarii Sejmu i Senatu. SwiatRolnika.info i Pola zaapelowały o możliwie jak największy udział produktów firm o polskim kapitale w koszyku zakupowym. O apelu przeczytasz tutaj.

Sytuację skomentowała Kancelaria Sejmu RP:

– Masło duńskie stanowiło śladowe ilości w stosunku do pozostałych maseł i margaryn wykorzystywanych na kuchni, dlatego zostało zastąpione innym asortymentem i obecnie w 100% używane są masła polskie. Jednocześnie informuję, że postaramy się zmaksymalizować zużycie produktów pochodzenia krajowego używanych w restauracjach sejmowych

– napisał w odpowiedzi na interpelację Krzysztof Płudowski reprezentujący Biuro Administracyjne Kancelarii Sejmu.

 


Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco


maslo

 


FB/kat

Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.