O tym co ważne dla polskiej wsi.

Czyste powietrze czysty zysk Czyste powietrze czysty zysk
Talk icon

Wywiady

21-06-2019

Autor: Świat Rolnika

Robert Ślusarczyk (ARMiR): Koła Gospodyń Wiejskich to także panowie! Był taki przypadek, gdzie…

Już nie tylko OSP na wsi, ale także Koła Gospodyń Wiejskich dostały nowe życie. Renesans KGW ożywił także płeć mniej piękną...

 

„Agencja (Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – dop. Red.) ma przygotowany standardowy statut dla Kół Gospodyń Wiejskich, ale niekoniecznie trzeba z niego korzystać. Mogą tutaj panie i panowie, bo co ciekawe, ustawodawca nie rozróżnia tutaj płci... Tak naprawdę Koła Gospodyń Wiejskich mogą założyć także panowie”

 

- powiedział Robert Ślusarczyk, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mińsku Mazowieckim.

 

„W Kołach Gospodyń Wiejskich jak najbardziej są mężczyźni. Była też próba założenia Koła Gospodyń Wiejskich przez samych panów, ale po jakimś czasie panowie sobie przemyśleli i odpuścili, ale pomysł był bardzo kreatywny”

 

- dodał urzędnik w rozmowie z Darią Plewą, redaktor naczelną SwiatRolnika.info i członkiem KGW w Popowie w województwie kujawsko-pomorskim.

 

„Panowie są w Kołach Gospodyń Wiejskich i jak najbardziej dają radę”

 

- puentował Ślusarczyk.

 

Poza ciekawostką z obszaru KGW kierownik oddziału powiatowego ARMiR mówił o sprawach natury poważniejszej, związanej z funkcjonowaniem Agencji i jej programów, o polskim eksporcie żywności czy samej docenianej na całym świecie wysokiej jakości polskich produktów.

swiatrolnika.info 2023