Talk icon

Wywiady

28-06-2022

Autor: Emilia Gromczak

Mark van den Oever: Domagamy się zlikwidowania szalonego prawa

Organizator protestu w Holandii

Mark van den Oever powiedział, że rolnicy domagają się zlikwidowania szkodliwego dla wszystkich prawa.

Farmer Defence Force to organizacja, która zorganizowała największy do tej pory protest w Holandii. Wzięło w nim udział około 30-40 tys. rolników, co jest znaczącą liczbą dla holenderskiego rolnictwa. Prezydent organizacji poinformował, że w rolnicy mają w planach kolejne spotkania i ustalenie planu na powstrzymanie szkodliwego prawa.

Rekordowa liczba rolników na proteście w Holandii

Ostatni protest w Holandii odbił się wielkim echem w Europie. Ponad 30 tys. rolników protestowało przeciwko planom azotowym rządu oraz ograniczeniu liczby gospodarstw hodowlanych. Organizator holenderskiego protestu rolników oraz prezydent Farmer Defence Force Mark van den Oever zwrócił uwagę, że ta rekordowa liczba rolników na proteście ma ogromne znaczenie dla holenderskiego rolnictwa.

"Było około 30-40 tys. osób. To znacząca liczba dla holenderskiego rolnictwa, bo wszystkich rolników w Holandii mamy mniej niż 50 tysięcy. W proteście wzięło udział 7 lub 8 organizacji. Był to kolektyw całego holenderskiego rolnictwa przeciwko nowemu ustawodawstwu, które do nas wchodzi" – mówił prezydent FDF.

Mark van den Over protest

Mark van den Oever: Domagamy się, aby politycy zlikwidowali szalone prawo

Prezydent Farmer Defence Force Mark van den Oever powiedział, że rolnicy żądają likwidacji prawa, które jest szkodliwe zarówno dla nich, jak i dla konsumentów. 

"Domagamy się, aby politycy zlikwidowali to szalone prawo. Do tej pory mamy wielu polityków, którzy są po naszej stronie, ale nie jest to większość rządu, więc jeszcze nie wygraliśmy"  podkreślił organizator holenderskiego protestu rolników.

Holenderscy rolnicy nie poprzestają na proteście. Dalsze spotkania prawdopodobnie zaowocują kolejnymi działaniami. 

"Następny plan jest taki, aby najpierw zrobić mały odpoczynek, aby zrobić kilka rzeczy w związku z ustawą. Ponieśliśmy duże koszty i wszystkie sprawy związane z kosztami muszą zostać rozwiązane. Potem zorganizujemy spotkanie ze wszystkimi liderami traktorzystów i pomyślimy nad naszym planem działania" poinformował – van den Oever.

"To wszystko zachodzi za daleko, za wcześnie. Potrzebujemy trochę czasu, aby opracować naturalne środki ochrony roślin, aby nasze uprawy dobrze rosły – podkreślił. 

Sprawdź także: Protest rolników w Holandii. Blokują drogi ciągnikami

fot.Twitter

swiatrolnika.info 2023