Talk icon

Wywiady

10-05-2019

Autor: Świat Rolnika

Maria Sowińska! Oto kobieta, która szkoli hodowców, jak bronić się przed fałszywymi przyjaciółmi zwierząt! Nie kochają jej pseudo-animalsi

Maria Sowińska! Oto kobieta, która szkoli hodowców, jak bronić się przed fałszywymi przyjaciółmi zwierząt! Nie kochają jej pseudo-animalsi

Przez lata była wolontariuszem zajmującym się bezdomnymi zwierzętami. Pomagała zwłaszcza zabiedzonym psom. Na pewnym etapie swojego życia, dzisiejszy gość Darii Plewy w programie telewizyjnym serwisu SwiatRolnika.info, Maria Sowińska ze Stowarzyszenia Pokrzywdzeni przez System, stwierdziła, że poza przyjaciółmi zwierząt powstają jak grzyby po deszczu organizacje pseudoprozwierzęce. To one wyłudzają pieniądze od dobroczyńców, samorządów i to one przeprowadzają nierzadko interwencje, które później okazują się bezprawnymi kradzieżami podyktowanymi zyskiem.

 

Jedna z nich, Pogotowie dla Zwierząt, którego mroczne interwencje dokumentowała Sowińska, zostało już kilkukrotnie skazane wyrokami sądu. Najczęstszy zarzut? Kradzież zwierząt czy mówiąc precyzyjniej, nielegalny ich zabór.

 

Okazuje się, że na zwierzętach i naszej ludzkiej dla nich empatii można zarabiać miliony. Budżety organizacji prozwierzęcych obracają często potężnymi kwotami, a animalsi (zarządzający strukturami prozwierzęcymi) nie grzeszą brakiem życiowej zaradności.

 

Kto pada ich ofiarą? Dlaczego najczęściej animalsi wchodzą do hodowli nie zwykłych „burków”, ale np. buldożków francuskich? Co powinni wiedzieć hodowcy i jak bronić się przed fałszywymi przyjaciółmi zwierząt?

 

Maria Sowińska przeprowadziła ostatnio cykl szkoleń, zwłaszcza dla profesjonalnych hodowców psów, instruując jak nie stać się łatwym łupem dla organizacji, które patrzą na hodowle przez pryzmat zysku, a nie troski o zwierzęta.

 

Intrygujący temat tylko u nas, w telewizji SwiatRolnika.info

 

 

Polub Świat Rolnika na Facebooku i bądź na bieżąco

swiatrolnika.info 2023