Talk icon

Wywiady

22-11-2019

Autor: Świat Rolnika

Kaczyński jest zwierzolubem. W zespole prozwierzecym w Sejmie zapanuje porządek

Kaczyński jest zwierzolubem. W zespole prozwierzecym w Sejmie zapanuje porządek

Jarosław Kaczyński to kompetentna osoba na właściwym miejscu. Jest zwierzolubem i kocha zwierzęta – mówi Maria Sowińska, prezes Stowarzyszenia Pokrzywdzeni przez System i wieloletni opiekun bezdomnych zwierząt, odnosząc się do informacji o powstaniu z inicjatywy lewicowej poseł Katarzyny Piekarskiej sejmowego zespołu prozwierzęcego.


„Na pewno w parlamentarnym zespole przyjaciół zwierząt zapanuje porządek; nie będzie wzywania prokuratorów i policji na zwierzolubów i hodowców zwierząt; nie będzie wyzywania i wpływania na decyzje sądów i prokuratorów”


- twierdzi gość telewizji „Świata Rolnika”.


Dla przykładu – zdaniem Marii Sowińskiej – „Katarzyna Śliwa-Łobacz, liderka organizacji prozwierzęcej (podczas sesji zespołu -dop. ŚR) wyzywała hodowców od pseuduchów (tzn. pseudo-hodowców – dop. ŚR).


Sowińska wspominając działalność prozwierzęcego zespołu parlamentarnego tamtej kadencji przypomniała nie tylko o oddaniu w sprawach zwierząt głosu niemal jedynie – jej zdaniem – organizacjom pseudo-prozwierzęcym, ale także o lobbowaniu projektów legislacyjnych na rzecz wybranych organizacji. Zdaniem Sowińskiej próbowano zmonopolizować hodowlę psów w rękach jednego środowiska, czyli Związku Kynologicznego w Polsce, dyskryminując inne organizacje kynologiczne, a zwłaszcza największą z nich – Polskie Porozumienie Kynologiczne zrzeszone w międzynarodowym World Kennel Union).


Sowińska uważa, że obecność Kaczyńskiego zagwarantuje w zespole porządek.

 

Rozmawiał Robert Wyrostkiewicz

fot. Agnieszka Radzik

graf. Ola Kasperska

swiatrolnika.info 2023